Czy warto zakupić soundbar?

Soundbar - czy warto?

Nowoczesne modele telewizorów posiadają ogromne możliwości w zakresie dostosowania obrazu do indywidualnych wymagań. Filmy wyświetlane są w niewiarygodnie dużej rozdzielczości, z dobrym kontrastem i w bajecznej wprost palecie barw. Co jednak, gdy oczekujesz czegoś więcej?

Piękny obraz! Ale co z dźwiękiem?

Standardowe głośniki w telewizorach są obecnie naprawdę niezłe. Możliwe jednak, że Ty oczekujesz czegoś jeszcze lepszego. Jeśli zależy Ci na płynnym, naturalnym odtwarzaniu głosu, masz dwa wyjścia. Jednym z nich zainwestowanie w kino domowe. Drugą opcją są soundbary. W pierwszym przypadku możesz liczyć na stworzeniu w swoim domu warunków podobnych, jak w kinie studyjnym. Drugi będzie idealny, jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku, ale jednocześnie szukasz prostszych rozwiązań.

Co może soundbar?

Część soundbarów działa w systemie 2.1, chociażby Sony HT-CT180. Inne świetnie współpracują z 5.1, 7.1, a nawet 9.1, jak to ma miejsce w soundbarze Samsung HW-J8501. Te pierwsze modele już same w sobie są lepszym wyjściem niż standardowe głośniki telewizorów. Jednocześnie urządzenia współpracujące z bardziej rozbudowanym systemem pozwalają uzyskać namiastkę dźwięku przestrzennego, co dla wielbicieli dobrego kina jest naprawdę ważne.

Na co zwracać uwagę kupując soundbar?

Wybierając odpowiedni sprzęt, sprawdź uprzednio, czy jest on kompatybilny z dekoderami dźwięku, z których korzysta konkretny telewizor. Warto również sprawdzić czy w danym soundbarze istnieje możliwość szybkiego przesyłania danych streamingowych.

Zobacz najlepsze soundbary w MatrixMedia!

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *