Jak odkamienić parownicę KARCHER?

Parownice Karcher - odkamienianie

Parownica to coraz popularniejszy sprzęt w gospodarstwach domowych. Higieniczna, ekologiczna i niesamowicie precyzyjna, sprawia, że kto raz posprzątał z jej pomocą mieszkanie, już nigdy nie wróci do zwykłego mopa i szczotki. Na wydajność tego urządzenia wpływa nie tylko odpowiednie dopasowanie wielkości i mocy parownicy do sprzątanych powierzchni, ale też dbałość o nią – systematyczne czyszczenie i odkamienianie. O tym dzisiaj: jak odkamienić parownicę Karcher?

Jak działa parownica?

Parownica działa na zasadzie szybkowaru – posiada zbiornik z wodą, która doprowadzana jest do wrzenia. Pojemność zależy od modelu: w przypadku parownicy Karcher SC 2 i https://matrixmedia.pl/parownica-karcher-sc-3-1-513-000-0.html to 1,5 l. Czas podgrzewania wody możemy skrócić, jeśli napełnimy zbiornik ciepłą wodą. Uważajmy przy tym, by nie nalać jej zbyt dużo, ponieważ ryzykujemy zamoczenie czyszczonej powierzchni.

Para usuwa nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu – dociera do każdej szczeliny i zagłębienia. Dlatego parownica to urządzenie niezbędne, gdy chcemy wyczyścić podłogi, armaturę kuchenną i łazienkową, kaloryfery, a także okna i lustra. W sprzedaży dostępne są zarówno modele ręczne, jak i solidniejsze, z dużymi zbiornikami wody oraz bogatym wyposażeniem dodatkowym. Dzięki niemu wyczyścimy samochód albo usuniemy ze ścian stare tapety. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Czyszczenie urządzeń elektrycznych

Odkamienianie to absolutna konieczność w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, które do pracy wykorzystuje wodę. A im jest twardsza, tym częściej należy usuwać kamień. Brak regularności może bowiem spowodować, że na czyszczonych powierzchniach pojawią się białe lub brązowe plamy, a strumień pary ulegnie osłabieniu. Dlatego wydajność takich urządzeń jak żelazko, streamer, czy parownica, jest tym większa, im bardziej o nie dbamy. Co możemy zrobić? Po pierwsze, przepłukujmy bojler po mniej więcej trzech użyciach. To najprostsze rozwiązanie, do stosowania profilaktycznie. W sytuacji, kiedy z powodu kamienia zauważymy spadek wydajności parownicy (po ok. 10 razach), potrzebne będą bio-odwapaniacze w pałeczkach, Usuną kamień szybko i skutecznie – nie tylko w parownicach, ale też w czajnikach elektrycznych lub ekspresach do kawy. Są przy tym przyjazne dla środowiska. Wystarczy wsadzić pałeczkę do zbiornika z wodą i zostawić na całą noc. Rano trzeba tę wodę wylać i gotowe – parownica będzie ponownie gotowa do pracy. W opakowaniu znajduje się zwykle 9 pałeczek, więc wystarczy nam na dłuższy czas. Ich koszt to ok. 50zł.

Porównaj urządzenia Karcher w Matrix Media

Jak odkamienić parownicę KARCHER?

Samo odkamienianie parownicy Karcher jest bardzo proste – ważniejsze, byśmy pamiętali, by robić to odpowiednio często. Tylko systematyczne działanie da nam gwarancję, że urządzenie będzie wciąż tak samo efektywne, a nasze mieszkanie – idealnie wysprzątane. Dbałość o parownicę to także recepta na jej długowieczność. Przecież nie chcemy co 2 lata kupować nowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *