Black Friday – 5 najlepszych lodówek – ranking

5 najlepszych lodówek ranking | Matrixmedia

W tym roku Black Friday wypada 25 listopada. To dzień, w którym wydając pieniądze można jednocześnie sporo zaoszczędzić. W Czarny Piątek w sklepach królują bowiem promocje i wyprzedaże. Ubrania, sprzęt RTV czy AGD – wszystko można kupić taniej. Także lodówki. Przedstawiamy więc ranking 5 najlepszych lodówek na tegoroczny Black Friday dostępnych w sklepie MATRIXMEDIA.PL.

Lodówka SAMSUNG RB33J3230BC

Pierwsza z naszych propozycji to lodówka SAMSUNG RB33J3230BC. Chłodziarka ma tu pojemność 230 litrów, a zamrażarka 98 litrów. Dzięki systemowi All Around Cooling chłodne powietrze dociera do każdego jej zakamarka. Zimne powietrze jest wydmuchiwane przez liczne otwory znajdujące się na poziomie każdej półki, dzięki czemu w lodówce panuje stała temperatura, a żywność pozostaje świeża. Zastosowano tu także technologię No Frost, która zapobiega gromadzeniu się lodu i utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz lodówki. Chłodzi przy tym niemal dwukrotnie szybciej, mniej obciążając system chłodzenia i wydłużając jego żywotność.

Lodówka wyposażona jest w szufladę Cool Select Zone, gdzie można wybrać optymalną temperaturę dostosowaną do rodzaju przechowywanej żywności – 0 ºC do zachowania naturalnego smaku mięs i ryb lub 3 ºC, by warzywa i owoce pozostały świeże i soczyste. Jest też szuflada Slide Shelf, dzięki której można szybciej schować i poukładać zakupy spożywcze, by potem łatwiej wyciągnąć je nawet z samego końca szuflady. Z  kolei w koszyku Easy Big Door Bin można bezpiecznie przechowywać duże produkty wewnątrz drzwi. Pomieści kartony mleka lub soku oraz dwa rzędy puszek i butelek z napojami. W zamrażalniku mamy z kolei szufladę z pełnym wysuwem, co ułatwia organizowanie i wyjmowanie produktów przy jednoczesnej optymalizacji przestrzeni. Lodówka ma też oświetlenie LED, które jest skuteczniejsze i oszczędniejsze od tradycyjnego.

Lodówka Samsung RB34T674EB1

Kolejna z lodówek, którą polecamy na Black Friday 2022 to Samsung RB34T674EB1. Tu zastosowano technologię Space Max – wyjątkowy i wysoko wydajny system izolacji sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Wewnątrz jest więc do dyspozycji więcej miejsca. Chłodziarka ma pojemność 230 litrów, a zamrażarka 114 litrów. Tu także mamy system All-Around Cooling, który równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym urządzeniu, co zapewnia skuteczniejsze i łatwiejsze chłodzenie wszędzie tam, gdzie wymaga tego żywność. Z kolei technologia pełnego No Frost marki Samsung zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach. Żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze – bez rozmrażania.

W lodówce Samsung RB34T674EB1 zastosowano komorę zero Optimal Fresh+, która pozwala na dwa sposoby użytkowania: tryb pojedynczy z jedną stałą temperaturą oraz tryb podwójny, który pozwala na wydzielenie dwóch stref z różnym poziomem temperatur. Lewa część, z niższą (np. -1 °C) – stwarza optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, a prawa z wyższą temperaturą (np. 1 °C) jest idealna dla owoców i warzyw. Wielkość stref można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. Mamy tu także funkcję Power Cool, która szybko schładza produktu oraz Power Freeze, która ustawia temperaturę w zamrażalniku na najniższy poziom i uruchamia intensywny nadmuch zimnego powietrza. Z kolei szuflada Humidity Fresh+ zapewnia wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności, dzięki czemu warzywa i owoce pozostają dłużej świeże.

Lodówka SAMSUNG BRB30602FWW

Sklep MATRIXMEDIA.PL oferuje także lodówkę SAMSUNG BRB30602FWW. To urządzenie do pełnej zabudowy, z wysokością zwiększoną do 194 cm, a dzięki temu ma większą pojemność. Dodatkowo tu również zastosowano technologię Space Max, która zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Pojemność chłodziarki to 224 litry, a zamrażarki 74 litry. Jest tu także pełne No Frost, które zapewnia stały obieg chłodnego powietrza i systematycznie usuwa nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach, a żywność zachowuje świeżość i wartości odżywcze na dłużej. Z kolei niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika zapewnia technologia Twin Cooling Plus. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak by wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa –  mogło pozostać świeże jak najdłużej. System zapobiega również mieszaniu się zapachów.

Jest też strefa Cool Select+, która pozwala dostosować lodówkę do aktualnych potrzeb – dostosowuje temperaturę do konkretnego rodzaju żywności. Można zmienić zamrażalnik w chłodziarkę albo wybrać tryb schładzania czy lekkiego mrożenia. Na zachowanie długiej świeżości warzyw i owoców pozwala szuflada Humidity Fresh o podwyższonej wilgotności. Zapewnia doskonałe warunki do przechowywania żywności, która szybko się psuje. Idealnie dopasowana uszczelka zapewnia optymalną wilgotność, nie pozwalając jej wydostać się na zewnątrz. Z kolei mięso, wędliny czy ryby można umieścić w specjalnej szufladzie o obniżonej temperaturze. Będą miały zapewnione odpowiednie warunki, przez co dłużej pozostaną świeże i zachowają substancje odżywcze.

Lodówka SAMSUNG RB38T674EB1

W Czarny Piątek warto kupić także lodówkę SAMSUNG RB38T674EB1. Tu znów, dzięki technologii Space Max, mamy większą przestrzeń użytkową przy tych samych parametrach zewnętrznych. Jak we wszystkich lodówkach z nowej linii Samsunga jest też system All Around Cooling, który delikatnie i równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym urządzeniu. Zapewnia to skuteczniejsze i łatwiejsze chłodzenie wszędzie tam, gdzie wymaga tego żywność. Nie mogło zabraknąć także technologii pełnego No Frost, która zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza lodówki. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach.

W lodówce SAMSUNG RB38T674EB1 jest także komora zero Optimal Fresh+, w której można ustawić dwa tryby – pojedynczy, w którym ustawiona jest jedna, stała temperatura oraz podwójny, który pozwala na wydzielenie dwóch stref z różnym poziomem temperatur. Z kolei szuflada Humidity Fresh+ zapewnia wyjątkowe warunki o wysokim poziomie wilgotności – warzywa i owoce pozostają więc dłużej świeże, bez utraty wartości odżywczych, chrupkości, zapachu czy smaku. Prosta regulacja wilgotności dostosuje optymalny poziom do przechowywania owoców (70%) lub warzyw (80%). Zastosowano tu także funkcję Power Cool, czyli szybkiego schładzania produktów oraz Power Freeze, która ustawia temperaturę w zamrażalniku na najniższy poziom i uruchamia intensywny nadmuch zimnego powietrza.

Lodówka SAMSUNG RS65R54422C

Największa z proponowanych przez nas lodówek na tegoroczny Black Friday to SAMSUNG RS65R54422C. Pojemność jej chłodziarki to aż 420 litrów, a zamrażarki 240 litrów – sprawdzi się więc nawet w największej rodzinie. Zapewnia to m.in. technologia Space Max, czyli wysokowydajna izolacja, dzięki której ścianki urządzenia są o wiele cieńsze. Jest też kompresor Digital Inverter, dzięki któremu urządzenie pobiera mniej energii, pracuje ciszej i wolniej się zużywa co przekłada się na większą trwałość. Jest też metalowe wykończenie tylnej ścianki (Metal Cooling), które zapewnia lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury w jej wnętrzu.

Tak jak w innych lodówkach Samsunga zastosowano tu także system All Around Cooling, który sprawia, że chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka lodówki. Jest wdmuchiwane przez liczne otwory znajdujące się na poziomie każdej półki, dzięki czemu w lodówce panuje stała temperatura, a żywność pozostaje świeża. Szybkie chłodzenie zapewnia Power Cool, a natychmiastowe mrożenie dużej ilości produktów opcja Power Freeze. W tej lodówce wbudowany jest także filtr dezodoryzujący z naturalnych włókien, który eliminuje silne zapachy. No i coś co przyda się na każdym przyjęciu, czyli automatyczna kostkarka, która sama produkuje i przechowuje lód w kostkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.