Chłodziarka do wina Smeg na szlaku historii

Chłodziarka do wina Smeg

Chłodziarka do wina Smeg stanowi innowacyjne urządzenie, które zyska uznanie pośród smakoszy wina. Zwłaszcza, że to urządzenie zapewni odpowiednią temperaturę tego trunku.

Pierwotnie wino wywodziło się z czasów babilońskich oraz egipskich, gdzie ówcześni mieszkańcy skrupulatnie wykorzystywali prastarą recepturę do wytworzenia wina. Najstarsza winorośl zwana „kankomet” uprawiana była w prywatnych winnicach ówczesnego władcy Egiptu Ramzesa III. Sama winorośl stanowiła ornament zdobiący ściany egipskich pałaców. Zgodnie z historią, wino nalewano wówczas do „amfor”, które następnie było zabezpieczane materiałami takimi jak korek czy skóra. Grecka tradycja picia wina rozpoczynała się od „acratos” czyli czystego wina, które było spożywane w niewielkich ilościach na samym początku uczty.

Temperatura ma znaczenie

Jednakże antyczne cywilizacje nie wiedziały, że odpowiednia temperatura wina stanowi istotny czynnik związany z  jego degustacją. Koneserzy przywiązują niezwykłą wagę do temperatury tego napoju. Chłodziarka do wina Smeg spełni ich oczekiwania. Poniżej przedstawione zostaną dwa modele tego interesującego urządzenia.

SMEG CVI38X i  SCV115-1 – modele, na które warto zwrócić uwagę

Chłodziarka do wina Smeg CVI38X to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje najnowszą technologię, jak oddzielne strefy chłodzenia z regulacją temperatury od 5 do 20 ºC, dzięki czemu wino osiąga odpowiednią ilość stopni Celsjusza. Chłodziarka do wina CVI38X posiada również alarm dźwiękowy informujący o niezamknięciu drzwi oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Chłodziarka do wina SMEG SCV115-1 posiada miejsce na 115 butelek, jak również regulację temperatury od 6 do 22 ºC. SCV115-1 wykorzystuje technologię przyciemnionych drzwi, dzięki czemu produkty są skutecznie chronione przed promieniami UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.