Co warto wiedzieć przed zakupem telewizora?

telewizor 4k

Pogłoski o śmierci telewizji i telewizorów okazały się stanowczo przesadzone. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć ogromny wybór modeli, które zachwycają jakością obrazy, rozdzielczością, a także panoramicznym dźwiękiem. W tej elektronicznej dżungli można zgubić się naprawdę łatwo. Warto więc poznać kilka pojęć, dzięki którym łatwiej będzie Wam wybrać nowy telewizor do swojego domu

1. Telewizory 4K – rozdzielczość, która robi wrażenie

Kiedy szukamy telewizora, to bardzo często możemy zauważyc oznaczenie 4K. Nie każdy jednak ma świadomość, co ono dokładnie oznacza. Chodzi oczywiście o rozdzielczość 3840×2160 pikseli. To obecnie największa możliwa opcja spośród dostępnych, choć trwają pracę nad odbiornikami 8K. Czy to dużo? Tak, to czterokrotnie więcej niż w przypadku telewizor full HD. Znacząco poprawia to jakość obrazu, który dociera do naszych oczu.

2. Smart TV – to już standard

Producenci przestali się już oszukiwać. Telewizor coraz rzadziej służy do oglądania klasycznej telewizji. Coraz chętniej jednak wykorzystujemy go do przeglądania takich serwisów jak YouTube czy Player, a także do oglądania seriali oferowanych przez Netfilix. W związku z tym praktycznie każdy nowy telewizor możemy podłączyć do internetu bezprzewodowo. Raczej nie musimy zastanawiać się nad dedykowanymi platformami,które oferują nam producenci.

3. Płaski czy zakrzywiony?

Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że praktycznie wszystkie telewizory w przyszłości będą miały wykrzywiony ekran. Okazuje się jednak, że producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując im możliwość wyboru.

O zakrzywionych ekranach warto jednak pomyśleć, ponieważ dzięki nim głębia obrazu staje się znacznie większa, a wrażenie zatopienia się w filmowym świecie staje się jeszcze większe. Niektóre z modeli, które znajdują się na rynku to hybrydy. Wciśnięcie jednego przycisku może sprawić, że ekran będzie wygięty lub płaski. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować.

4. Czy warto kupić telewizor Ultra HD?

Należy pamiętać, że wysoka jakość obrazu uzależniona jest również od źródła, z którego na nasz ekran wysyłany jest film. Jeśli więc planujemy zakup telewizora w standardzie ultra HD lub wyższym, to koniecznie musimy pomyśleć o złączu HDMI2, a także odtwarzaczu blue-ray. Należy się jednak spodziewać, że również telewizja zacznie wypuszczać coraz większą ilość programów w tak wysokiej jakości, co ułatwi kwestię ustalenia jaki wybrać telewizor.

Sprawdź nasze telewizory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.