Czy można negocjować ceny w sklepach z elektroniką?

Matrixmedia negocjacje cen

Wielu klientom w Polsce wydaje się, że podana w sklepie cena jest ostateczna, a negocjować można jedynie na targowisku. Nic bardziej błędnego! Negocjować ceny można w każdym sklepie, także tym z elektroniką. Tak jest w MATRIXMEDIA.PL.

Cena „na metce” nie zawsze jest ostateczna

Negocjowanie cen to część większości transakcji zawieranych w krajach islamskich. Tam sprzedawca byłby bardzo zdziwiony, gdyby kupujący nie próbował czegoś utargować. W Polsce większości klientów wydaje się, że cena podana „na metce” jest ostateczna. To prawdopodobnie pozostałość po czasach „słusznie minionych”, gdy ceny ustalane były urzędowo, a sprzedawca oraz kupujący nie mieli na nie wpływu.

Negocjować można we wszystkich sklepach

Negocjować można w każdym sklepie. Każdy z nich nalicza bowiem własne marże. To różnica między ceną sprzedaży towaru, a ceną jego zakupu i określa zysk uzyskiwany ze sprzedaży. Wysokość marży jest różna i wynosi od kilku do nawet kilkuset procent. Warto więc podjąć negocjacje cenowe, bo większość sklepów może sobie pozwolić na uszczuplenie swojego zysku. W sklepach z elektroniką marża jest stosunkowo niska, ale tam także można utargować cenę niższą niż podaną „na metce”.

Negocjacje cenowe w MATRIXMEDIA.PL

W sklepach z elektroniką, by kupić towar w atrakcyjnej cenie, klienci najczęściej szukają różnego rodzaju wyprzedaży i promocji. Do szybkiej transakcji zachęcają reklamy, które zapewniają, że to „ostatnie dni niskich cen”. Często okazuje się, że cena może być jeszcze niższa. Czasem wystarczy po prostu zapytać. W internetowym sklepie MATRIXMEDIA.PL można negocjować cenę każdego towaru. Z konsultantami sklepu można się kontaktować telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej. W efekcie takich rozmów często wybrany towar trafia do klienta za cenę niższą niż pierwotnie podana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.