Czy warto kupić odtwarzacz mp3 w 2016 roku?

Czy warto kupić odtwarzacz mp3

Pytanie to może wydać się banalne, w końcu niemal każdy dysponuje smartfonem, z którego można odtwarzać muzykę, a na dodatek korzystać też z masy innych funkcjonalności. Okazuje się jednak, że temat nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.

Siła specjalizacji

Jeśli zastanawiasz się czy warto kupić odtwarzacz mp3, zaraz na wstępie musisz wziąć pod uwagę jedno. Player mp3 jako dedykowane urządzenie, od początku do końca tworzony jest z myślą o odtwarzaniu muzyki. Jeśli tylko nie jest to tak zwana „tania chińszczyzna”, a używane przez Ciebie słuchawki będą wysokiej jakości, sprzęt ten naprawdę może Cię zaskoczyć.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś melomanem, dobry smartfon w wielu przypadkach w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby muzyczne. Większość nowoczesnych telefonów odtwarza dźwięki w sposób bardzo czysty i przyjemny dla ucha.

Jeśli na dodatek weźmiemy pod uwagę, że muzykę ze smartfonu lub z odtwarzacza mp3 zazwyczaj słuchamy „na mieście” lub w autobusie, może się okazać, że dźwięki dobiegające z zewnątrz i tak nie pozwolą na wychwytywanie najbardziej istotnych subtelności w poszczególnych utworach.

Wniosek z tego taki, że w wielu przypadkach dobrej jakości smartfon w pełni zastąpi player mp3. Tak więc jeżeli zastanawiasz się czy warto wybrać player mp3 w roku 2016, to odpowiedź w większości przypadków brzmi: niekoniecznie.

Czasem jednak wartości

Dlaczego napisaliśmy, że niekoniecznie zamiast po prostu nie? Ze względu na sytuacje, gdy jesteśmy w dłuższej podróży. Ze względu na szybkie wyczerpywanie się baterii w standardowych smartfonach, możemy być wtedy zmuszeni do rezygnacji z wykorzystywania go do celu odtwarzania muzyki.

Gdy chodzi o odtwarzacze mp3, problem ten znika. Wiele urządzeń tego typu po naładowaniu, zanim wyczerpie się w nich bateria, mogą służyć przez kilkanaście dni. Smartfon w tym samym czasie musiałby być wielokrotnie ładowany z powerbanku. Czasem nawet dłużej. Jednocześnie niewielkie rozmiary sprawiają, że zabranie ich ze sobą nie nastręcza żadnych dodatkowych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.