Czy warto kupować pralkę o dużej pojemności?

Czy warto kupować pralkę o dużej pojemności

Przy zakupie pralki dobrze jest myśleć przyszłościowo. Najtańsze rozwiązania bywają zawodne pod względem technicznym. Z kolei niektóre funkcje występujące w droższych modelach z czasem przekładają się na całkiem wymierne korzyści. Kupując nowy model warto więc wybierać z głową. Jednym z podstawowych parametrów, który często jest wybierany błędnie, jest wielkość bębna.

Gabaryty pralki

Pierwsze, co może być mylące w trakcie wyboru wielkości bębna, to faktyczne gabaryty pralki. Jeśli nie przyjrzymy się dokładnie wymiarom (czy wręcz nie sprawdzimy jak wypadają w centymetrach), możemy błędnie zasugerować się informacją o pojemności. Tymczasem zdarzają się przypadku pralek, które mimo niewielkiego wsadu, zajmują dużo miejsce. Bywa i odwrotnie – optymalne rozłożenie przestrzeni pozwalające na zaoszczędzenie głębokości pralki.

Warto przy tym zwrócić uwagę również na fakt, że do samej głębokości pralki należy doliczyć także przestrzeń potrzebną na podłączenie przewodów.

Wybierz zgodnie z potrzebami

Przy wyborze pojemności bębna w pralce warto zastanowić się, jakie są faktyczne potrzeby. Te zaś wynikają nie tylko z tego, jak często wykonujemy się pranie i ile jest osób w rodzinie, lecz również z dostępnego miejsca, jakie możemy wykorzystać na suszenie prania. Gdy tego ostatniego jest mało i tak nie będziemy załadowywać bębna w całości.

W przypadku, gdy wybieramy bęben mały, ale wiemy, że samo pranie będziemy wykonywać bardzo często, warto rozglądnąć się za modelami, które wyróżniają się pod względem oszczędności energii. Jeśli jednak koniecznie chcemy stać się posiadaczami pralki o dużej pojemności, warto zwrócić uwagę na przykład na szybkość i dokładność prania. Może się bowiem okazać, że pomimo niewykorzystywania bębna w całości i tak wyjdziemy na swoje.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że niektóre pralki Miele, Samsung lub LG posiadają również dodatkowe funkcje, które poprawiają ekonomiczność prania przy niepełnym bębnie. Tego typu rozwiązania przydadzą się w sytuacji, w której co prawda obecnie ilość prania jest niewielka, ale spodziewana jest zmiana w tym zakresie (np. gdy rodzina spodziewa się dziecka).

Wspomnieliśmy o sytuacjach, w których prania mamy dużo, za to mało miejsca do jego suszenia. Całkiem niezłym rozwiązaniem może się wtedy okazać zakup pralko-suszarki Miele, Samsung lub LG.

Zobacz pralki Miele w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.