Dobry smartfon do 1000 zł, czyli wybieramy tani telefon

smartfon do 1000 zł - który kupić?

Chociaż najwięcej zawsze mówi się o flagowych modelach smartfonów, nie da się ukryć, że ich cena sprawia, iż w większości pozostają one wyłącznie w sferze marzeń. Rynek zdominowany jest przez telefony budżetowe i te ze średniej półki cenowej. W dzisiejszym tekście wychodzimy naprzeciw wszystkim użytkownikom tańszych telefonów i wybieramy dobry smartfon do 1000 zł.

Sony Xperia M4 Aqua – 899 złotych

Smartfon Sony o wyjątkowo interesującej specyfikacji, dzięki czemu postrzegany jest jako tańszy odpowiednik telefonu Sony Xperia Z3. Za niewielką cenę otrzymujemy zaskakująco mocno specyfikację: 2 GB pamięci RAM, 8-rdzeniowy procesor, taktowany zegarem 1,5 GHz oraz wyświetlacz, obsługujący rozdzielczość Full HD. Na uwagę zasługuje również doskonały aparat fotograficzny o matrycy 13 Mpix.

Wadą może wydawać się mała ilość pamięci wbudowanej – zaledwie 8 GB, z czego część zajmowana jest przez Androida. Na szczęście smartfon posiada obsługę kart microSD, dzięki czemu można rozszerzyć jego pojemność o dodatkowe 32 GB. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Sony Xperia M4 Aqua to telefon wodo- i pyłoodporny, co sprawia, że urządzenie będzie bezpieczne, gdy spadnie nam do wody podczas kąpieli czy zmywania naczyń.

Samsung Galaxy A3 – 749 złotych lub 799 złotych (wersja dualSIM)

Mówimy oczywiście o starszym modelu Samsung Galaxy A3 z 2014, gdyż za wersję z 2016 roku należy zapłacić 1149 zł. W swojej klasie model A3 zaskakuje płynnością działania, zapewnioną przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, taktowany zegarami o częstotliwości 1,20 GHz, dzięki któremu trudno zauważyć, iż zamontowano w nim zaledwie 1 GB pamięci RAM.

Do tego w Samsungu Galaxy A3 otrzymujemy również wyświetlacz w technologii Super AMOLED, zapewniający świetną jakość podświetlenia ekranu, zmniejszone odbicie światła słonecznego i niższe zużycie energii. To, co może być postrzegane jako wada telefonu to fakt, że najwyższa obsługiwana przez niego rozdzielczość to 540×920 pikseli. Na szczęście aparat fotograficzny 8 Mpix zapewnia doskonałej jakości zdjęcia oraz możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości Full HD.

Samsung Galaxy J5 – 729 złotych

Jedna z najciekawszych propozycji od Samsunga i to nie tylko dlatego, że przy okazji tego telefonu wprowadzono do tańszych modeli unowocześniony design, kojarzony wcześniej z Samsunga Galaxy S6. Przez to smartfon prezentuje się nad wyraz elegancko. Również parametry urządzenia prezentują się okazale, szczególnie biorąc pod uwagę tę półkę cenową: otrzymujemy bowiem smartfon napędzany 1,5 GB pamięci RAM oraz czterordzeniowym procesorem, taktowany zegarami 1,20 GHz. Na uwagę zasługuje również 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED z możliwością obsługi rozdzielczości 720×1280 pikseli, a także aparat fotograficzny o matrycy 13 Mpix, umożliwiający wykonywanie zdjęć o doskonałej ostrości.

Marzysz o smartfonie dostosowanym idealnie do swoich potrzeb?

Sprawdź ofertę telefonów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.