Energooszczędna lodówka

energooszczedna lodowka

Energooszczędna lodówka na pewno nie rozczaruje nikogo. Zwłaszcza tych, którzy chcą nieco zaoszczędzić na rachunkach i zadbać o środowisko naturalne. Dziś powinniśmy szukać rozwiązań ekologicznych w każdej dziedzinie naszej aktywności.

Jeżeli właśnie rozpoczęliście remont kuchni czy też planujecie kupno niezbędnych sprzętów elektronicznych, jakim jest m.in. energooszczędna lodówka, z pewnością powinniście zwrócić uwagę na szereg informacji, które zostaną przedstawione w poniższym artykule.

Energooszczędna lodówka dobrą inwestycją

Lodówka w każdym domu zużywa najwięcej energii spośród sprzętów kuchennych, bo aż ok. 28,1 %. W przeliczeniu procentów na kWh okazuje się, iż sama lodówka zużywa 1900 kWh energii w ciągu całego roku. Dlatego niezmiernie ważny jest wybór energooszczędnego urządzenia, które posiada najwyższą klasę energetyczną A+++. Dzięki temu rachunki za prąd będą znacznie niższe.

Czym się kierować przy wyborze lodówki?

Poza klasą energetyczną istotny jest również sam rozmiar lodówki. Im lodówka większa, tym więcej prądu zużywa. Należy zatem dostosować wymiary urządzenia do liczby osób w danej rodzinie. Na jedną osobę należy przeznaczyć od 120 do 130 litrów pojemności chłodziarki, dodatkowo do każdej następnej osoby dodaje się kolejne 30 litrów. Zatem czteroosobowa rodzina powinna wybrać lodówkę energooszczędną o pojemności 210 litrów. Przejdźmy do propozycji modeli energooszczędnej lodówki.

Electrolux EN3613AOX czy Bosch KGN39XI40?

Electrolux EN3613AOX to z całą pewnością energooszczędna lodówka, gdyż znajduje się w klasie A+++, rocznie zużywa 156 kwH. Jej całkowita pojemność wynosi 245 litrów. Ponadto posiada szereg funkcji. Jedną z nich jest QuickChill, która szybciej schładza napoje za pomocą specjalnej półki.

Bosch KGN39XI40 widnieje w klasie energetycznej A+++, ponieważ rocznie zużywa 179 kWh. Ta energooszczędna lodówka wyposażona jest w kilka interesujących funkcji jak CrisperBox, która reguluje wilgoć, przez co warzywa oraz owoce zachowują dłuższą świeżość. Pojemność tej lodówki wynosi 355 litrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.