Funkcjonalne prezenty na Dzień Ojca – co wybrać w 2022?

project_comment_file628b9952da0ff-blog-nowe-logo2

Zbliża się Dzień Ojca, który w Polsce obchodzony jest 23 czerwca. Czas więc pomyśleć o odpowiednim prezencie z tej okazji. Żeby ułatwić wybór polecamy sześć funkcjonalnych podarunków.

Zegarek Garmin Forerunner 45

Idealnym prezentem dla wysportowanego ojca będzie zegarek biegowy Garmin Forerunner 45. Jest łatwy w obsłudze, lekki i zawiera wszystkie niezbędne funkcje. Smartwatch Garmina monitoruje tętno na nadgarstku i wyposażony jest w moduł GPS, który umożliwia m.in. śledzenie tempa, dystansu czy interwałów.

Zegarek obsługuje plany treningowe Garmin Coach, które zapewniają profesjonalne, spersonalizowane porady. Forerunner 45 stale sprawdza tętno i informuje, gdy jest ono zbyt wysokie lub zbyt niskie podczas odpoczynku. Pomaga to także ocenić intensywność wysiłku podczas ćwiczeń. Są tu także wbudowane aplikacje sportowe i można łatwo zmienić plan treningu korzystając z różnych profili aktywności – do jazdy na rowerze, biegania czy ćwiczeń kardio.

Z kolei funkcje online obejmują powiadomienia o przychodzących SMS-ach i połączeniach, automatyczne przesyłanie danych do społeczności internetowej Garmin Connect, śledzenie aktywności na bieżąco i sterowanie muzyką odtwarzaną w telefonie. Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia obejmują wykrywanie zdarzeń (podczas wybranych aktywności) i wezwanie pomocy — obie funkcje wysyłają informacje o bieżącej pozycji do kontaktów alarmowych.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-SP800N

Podczas treningów przydają się także słuchawki. Takie jak Sony WF-SP800N, które są wprost do tego stworzone. Łączą długi czas pracy oraz odporność na wodę i pot (stopień ochrony IP55) z głębią basu i cyfrowym systemem redukcji hałasu. Co więcej, po skończonym treningu można je umyć.

Całkowicie naładowane słuchawki mogą pracować w trybie redukcji hałasu przez 9 godzin. Kolejne 9 godzin słuchania zapewnia etui z funkcją ładowania. Przy wyłączonej redukcji hałasu czas pracy w pełni naładowanych słuchawek wzrasta do 13 godzin, a ładowanie z etui zapewnia kolejnych 13 godzin.

Układ Bluetooth, transmitujący dźwięk do obu słuchawek równocześnie, oraz antena o zoptymalizowanej konstrukcji zapewniają stabilną łączność i znakomite wrażenia przy słuchaniu. Z kolei technologia EXTRA BASS wzmacnia dźwięk i zapewnia moce i dynamiczne niskie tony, co tworzy dodatkową motywację do wysiłku podczas treningu.

Maszynka do strzyżenia BaByliss Carboon Steel

Stylowa maszynka do strzyżenia Babyliss Carboon Steel z pewnością ucieszy każdego mężczyznę. Jej ostrza wykonane są ze stali węglowej i zapewniają doskonałą jakość cięcia, którego nie trzeba powtarzać. Za pomocą pokrętła w łatwy sposób można ustawić jedną z 26 długości strzyżenia – od 0,5 mm do 25 mm.

Maszynka do strzyżenia BaBylissMEN jest wyposażona w dwie nasadki grzebieniowe. Ciemna służy do strzyżenia włosów, a biała do przycinania brody. W zestawie jest także osobny akumulatorowy mini trymer do podkreślenia i modelowania linii włosów i bokobrodów. Zdejmowane ostrza można bez obaw myć pod wodą.

Z tą maszynką nie trzeba szukać gniazdka w pobliżu, bo zapewnia ona zasilania akumulatorowe i sieciowe. Czas pracy akumulatora to aż 60 minut, a jego pełne ładowanie trwa 8 godzin. BaBylissMEN sprzedawana jest w eleganckim twardym etui.

Trymer Philips OneBlade

Nową metodę elektrycznego golenia zapewnia z kolei maszynka Philips OneBlade. To technologia opracowana dla mężczyzn, którzy stylizują zarost i zapuszczają brodę. Pozwala przyciąć, nadać kształt i zgolić zarost o każdej długości. OneBlade łączy w sobie szybko poruszający się nożyk (200 ruchów na sekundę) z podwójnym systemem ochrony, zapewniając efektywne i wygodne golenie dłuższych włosów.

OneBlade nie goli zbyt blisko skóry, dzięki czemu jego stosowanie jest komfortowe. Pozwala na precyzyjne przycięcie brody do pożądanej długości za pomocą jednej z 3 nasadek do zarostu: 1 mm w celu uzyskania efektu popołudniowego zarostu, 3 mm – krótkiego przycinania, 5 mm – dłuższego zarostu. Dzięki dwustronnemu ostrzu można się golić w każdym kierunku, a golenie jest szybkie, łatwe i komfortowe nawet na wrażliwych obszarach. Można więc uzyskać idealny styl w kilka sekund.

OneBlade wyposażona jest w akumulator, który pozwala na 45 minut pracy. Jego pełne ładowanie trwa 8 godzin. Maszynka ma wymienną głowicę, żebrowaną gumową rączkę i nasadkę do przechowywania.

Kontroler Playstation Sony DualSense PS5

Wiadomo, że każdy mężczyzna jest dużym dzieckiem i lubi sobie pograć na konsoli. Dobrym prezentem na Dzień Ojca będzie więc kontroler Playstation Sony DualSense PS5. Dzięki efektom dotykowym i dynamicznym efektom „Triggger” zapewnia on głębsze i bardziej realistyczne wrażenia podczas grania. DualSense ma również wbudowany mikrofon i przycisk „tworzenia”, które są zintegrowane w kultowej, wygodnej konstrukcji.

W nowym kontrolerze Sony tradycyjne silniki wibracyjne zastąpiły podwójne aktuatory, dzięki czemu można poczuć fizyczną reakcję na swoje działania w grze. Z kolei adaptacyjne efekty „Trigger” pozwalają na odczuwanie różnych poziomów napięcia i siły podczas gry – poczynając od ciągnięcia coraz bardziej napinającej się liny po wciśnięcie hamulców w jadącym samochodzie, możesz odczuć fizyczną więź z działaniami na ekranie.

Wbudowane gniazdo mikrofonu i zestawu słuchawkowego pozwala na kontakt z innymi graczami. Jest też przycisk „tworzenia”, dzięki któremu można nagrywać lub transmitować na żywo najciekawsze momenty rozgrywki. Dzięki konstrukcji zatrzaskowej do stacji ładowania można szybko i łatwo podpiąć nawet dwa kontrolery bezprzewodowe.

Głośnik Samsung Level Box Slim

Ostatnia z naszych propozycji to głośnik bezprzewodowy Level Box Slim. Jest tak mały, że można go zmieści w kieszeni, a kryje w sobie dużą moc 8 W. Przyda się więc podczas weekendowych lub wakacyjnych wypadów, by wszędzie cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem. Głośnik Samsunga jest też wodoodporny, więc nie ma obaw, że nagły deszcz lub zachlapanie go uszkodzą.

Level Box Slim to głośnik i powerbank o pojemności 2600 mAh w jednym. Rozładowana bateria telefonu nie przerwie więc dobrej zabawy – wystarczy podpiąć smartfon do głośnika. Jego bateria pozwala na 10 godzin odtwarzania lub rozmów. Jest też tryb głośnomówiący i możliwość odbierania połączeń i prowadzenia rozmów bezpośrednio poprzez głośnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.