iRobot firmy Miele czy Samsung?

i robot firmy miele czy samsung?

Robot sprzątający to coraz popularniejszy sprzęt, który pojawia się w polskich gospodarstwach domowych. Ma on za zadanie utrzymać w lokalu stały porządek, wysprzątać wszystkie kąty i zaoszczędzić czas domowników. Decydując się na zakup robota trzeba zadać sobie pytanie, który iRobot wybrać. Porównamy dla Państwa roboty sprzątające firmy Miele oraz Samsung.

1. Działanie automatycznych odkurzaczy

Sprzęt, o którym mowa często określany jest jako inteligentny odkurzacz. Roboty sprzątające zawierają od kilku do kilkunastu czujników, które zapewniają precyzyjniejsze oraz szybsze działanie. Urządzenia posiadają sensory do wykrywania zabrudzeń, są wzbogacone także o czujniki zbliżeniowe, zderzeniowe i wykrywające uskoki. Oczywiście dokładniejsze mechanizmy zapewnią użytkownikom lepsze efekty. Niektóre odkurzacze automatyczne posiadają kamerę, jednak nie jest to element konieczny. Najważniejszy w tych urządzeniach jest jednak system czyszczący. Składają się na niego szczoteczki tzw. naginiaczki, obracająca się szczotka, pojemnik. Dodatek stanowić może system do usuwania zabrudzeń pyłowych. Poniżej zamieścimy listę parametrów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odkurzacza:

  • typ pojemnika czyszczącego
  • szybkość szczoteczki czyszczącej
  • moc urządzenia
  • typ układu czyszczącego

2.  iRobot firmy Miele

Szczególną uwagę warto zwrócić na programy sprzątania, które posiada robot sprzątający. Pozwoli nam to określi, czy właśnie tego wymagamy od urządzenia. iRobot firmy Miele Scout RX1 posiada cztery takie programy:

  • Auto, czyli standardowy program sprzątania
  • Spot, czyli program sprzątania powierzchni ok. 1,8 m x 1,8 m
  • Corner, czyli program Auto wzbogacony o dodatkowe odkurzanie krawędzi
  • Turbo, czyli program, który skraca czas sprzątania

Automatyczny pomocnik posiada pilot, który ułatwia nam sterowanie nim. Według danych odkurzacz w trybie NonStop Power może działać do 120 minut lub wyczyścić 150 metrów kwadratowych powierzchni na jednym ładowaniu. Został wyposażony w system filtracji. Pojemnik na zabrudzenia ma pojemności 0,6 litra. Ważne, aby odkurzacz radził sobie z pokonywaniem przeszkód, które napotyka na podłodze. iRobot firmy Miele jest w stanie ominąć przeszkodę do dwóch centymetrów wysokości. Atutem są systemy zabezpieczające. Jeden z nich chroni przed upadkiem ze schodów, drugi to Furniture Protection Technology. Wyposażenie wchodzące w skład produktu to ładowarka, pilot, 2 szczotki boczne, wałek szczotkowy, listwa magnetyczna 1 m, zapasowy filtr AirClean. Odkurzacz firmy Miele nie potyka się oraz nie blokuje. Dzieje się tak, ponieważ robot w przedniej części posiada aż siedem czujników. Producent zapewnia również o potrójnej dokładności sprzętu.

3. Odkurzacz automatyczny firmy Samsung

Wiele osób uważa, że przy wyborze odkurzaczy inteligentnych warto przyjrzeć się propozycji firmy Samsung, która jest zna z dobrej jakości produktów. Producent przygotował wiele modeli takiego sprzętu, które różnią się od siebie jakością oraz ceną. Te najnowsze odznaczają się precyzją oraz systematyczną jazdą po całej wyznaczonej powierzchni. Navibot Samsung posiada taki sam pojemnik jak wyżej opisany odkurzacz. Efektywność jego sprzątania jest określona na 93 %, co wydaje się być dobrym wynikiem. Robot Samsung rozpoznaje przeszkody oraz omija je w sposób sprawny, nie przerywając przy tym czyszczenia powierzchni.

Sprawdź nasze odkurzacze inteligentne !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.