Jak dbać o deskorolkę elektryczną?

Deskorolki elektryczne Skymaster Wheels i Ninebot One S2

Jazda na elektrycznej deskorolce to czysta przyjemność, pod warunkiem że sprzęt nie odmówi posłuszeństwa z powodu nieodpowiedniego użytkowania. Nie chodzi tylko o częste poruszanie się nim po żwirowych, nierównych nawierzchniach, kałużach lub przeciążanie go. Deskorolka elektryczna posłuży nam znacznie krócej, jeśli nie będziemy jej systematycznie konserwować. Jak dbać o deskorolkę elektryczną? Czy wszystkie czynności możemy wykonać sami? Dowiedzmy się.

Zrób to sam?

 

Deskorolki elektryczne wymagają stałej konserwacji i regularnego czyszczenia. W dużej mierze możemy się tym zająć sami. O czym musimy pamiętać? Najważniejsze, by podczas tych czynności urządzenie było wyłączone i by bateria nie była w trakcie ładowania. Do wycierania deskorolki najlepiej używać miękkiej szmatki. W przeciwnym wypadku, plastikowa obudowa np. modelu Skymaster Wheels 6.5 BT łatwo ulegnie zarysowaniom. Weźmy też pod uwagę, że chociaż producenci nie wykluczyli używania sprzętów podczas deszczu, to do ich czyszczenia nie można używać wody w dużej ilości i pod dużym ciśnieniem. Zabronione jest też zanurzanie deskorolek, czy to w wodzie, czy w innych płynach, ponieważ elektroniczne elementy mogą zostać trwale uszkodzone. Jeśli mamy wrażenie, że brud dostał się głębiej, do środka sprzętu, oddajmy deskorolkę do serwisu – zdecydowanie odradzamy jej samodzielne rozkręcanie.

Skymaster Wheels 6.5 BT wygląd

CZYTAJ TAKŻE – Ninebot by SEGWAY ES1 / ES2 – premiera

Przechowywanie deskorolki

 

Warto powiedzieć parę słów o przechowywaniu deskorolki elektrycznej. Nasz pojazd powinien stacjonować w suchym miejscu o odpowiedniej temperaturze. A jaka to jest, „odpowiednia”? Zdecydowanie powyżej 10 stopni, bo wtedy możemy również bezpiecznie ładować baterię. Przed przechowywaniem, np. na czas zimy, trzeba ją całkowicie naładować. A jeśli szykuje się postój dłuższy niż miesiąc, w ogóle wyjmijmy ją ze sprzętu. W takiej sytuacji deskorolka powinna być przykryta, ponieważ dostanie się kurzu do delikatnych, elektronicznych elementów, mogłoby zaważyć na ich późniejszym działaniu.

 

Porównaj deskorolki elektryczne w Matrix Media

Deskorolka elektryczna Ninebot One S2

Jak dbać o deskorolkę elektryczną?

 

Dbałość o deskorolkę elektryczną do podstawa, jeśli często ją eksploatujemy i chcemy, by dłużej nam posłużyła. Nawet Skymaster 2 Wheels Offroad albo Ninebot One S2, mimo solidniejszej konstrukcji i przystosowania do jazdy z bardziej ekstremalnych warunkach, wymagają regularnej konserwacji – samodzielnej i tej w serwisie. Ważne, byśmy zwracali uwagę na zalecenia producenta odnośnie częstotliwości ładowania, jazdy po odpowiedniej nawierzchni i przechowywania sprzętu. Jego sprawność przekłada się na bezpieczeństwo jazdy, a to przecież najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.