Jak dbać o lodówkę?

Lodówki Miele

Nawet najlepsza lodówka powinna być użytkowana prawidłowo. W przeciwnym razie rosną koszta jej użytkowania i rośnie zawodność samej lodówki.

Dobierz lodówkę z głową

Temat zaczyna się już na etapie wyboru urządzenia. Musimy się bowiem zdecydować nie tylko na konkretny model i markę lodówki (Miele, Samsung, Amica, Beko, czy Braun). Należy tez dobrać odpowiedni jej rozmiar, pasujący do faktycznego zapotrzebowania.

Pamiętaj, ze choć nie ma sensu kupować lodówki zbyt dużej, która wiecznie świeciłaby pustkami, również wybór urządzenia „na styk” nie będzie dobrym pomysłem. Rzecz w tym, że gdy wnętrze lodówki jest przepełnione, ruch powietrza w jego wnętrzu jest mocno ograniczony.

Nie trzymaj lodówki otwartej

Niby sprawa oczywista. W praktyce jednak w wielu rodzinach zdarza się, że w trakcie wyjmowania większej liczby produktów z lodówki, jej drzwiczki pozostają otwarte zbyt długo. Pamiętaj, że systemy lodówki cały czas próbują utrzymać jej wnętrze w określonej temperaturze. Wpuszczanie do jej wnętrza powietrza z cieplejszego otoczenia powoduje, że mechanizmy lodówki muszą pracować na zwiększonych obrotach. Zdecydowanie nie służy to utrzymaniu jej w dobrym stanie.

Zwracaj uwagę na możliwości lodówki

Coraz częściej lodówki Miele, Bosch, Beko i inne, posiadają specjalne powłoki antybakteryjne, zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów. Oczywiście nie uwolni nas to od konieczności czyszczenia co jakiś czas lodówki. Co więcej, nadal warto przechowywać chłodzoną żywność w pojemnikach. Niemniej warstwa antybakteryjna z pewnością stanowi czynnik ułatwiający utrzymanie wnętrza lodówki w dobrym stanie.

Rozmrażanie

Ta czynność nigdy nie jest wygodna. W trakcie okresowego rozmrażania pod lodówkę należy podkładać ręczniki wyłapujące wyciekającą z niej wilgoć. Jest też problem z przechowywaniem w tym czasie żywności. Na szczęście wiele lodówek posiada obecnie system NoFrost, który chroni przed osadzaniem się szronu. Tym samym sprawia, że rozmrażanie jest potrzebne o wiele rzadziej. Weź to pod uwagę w trakcie zakupu lodówki, bo naprawdę warto.

Warto przy tym jednak pamiętać, że choć niektórzy twierdzą, że system NoFrost całkowicie uwalnia od konieczności rozmrażania, to w praktyce i tak może być ono przydatne. Po prostu można je wykonywać rzadziej i jest przeprowadzane szybciej.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej lodówki, to sprawdź nasz wpis o tym, jaką lodówkę wybrać!

Lodówki w MatrixMedia – Wybierz Najlepszą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.