Jak działa szafa parowa?

Szafa parowa SAMSUNG | MatrixMedia

Dni mijają, a sterta ciuchów do prasowania wciąż rośnie i rośnie. Póki co, jeszcze nie osiągnęła alarmowych rozmiarów, ale zdajecie sobie sprawę, że nic nie trwa wiecznie. W końcu musi nadejść ten dzień, w którym wyciągniecie żelazko i deskę do prasowania, aby obcować z nimi przez dłuższą chwilę. A gdybyśmy powiedzieli Wam, że istnieje inne rozwiązanie, które wyprasuje ubrania bez najmniejszego wysiłku… O jakim urządzeniu mowa? Oczywiście o szafie parowej! W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na niej.

 Szafa parowa – jak działa?

Szafa parowa to nowatorskie urządzenie, które nie tylko wygładzi ubrania, ale również je zdezynfekuje, odświeży, a nawet wysuszy! Nie da się ukryć, że jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla alergików, ale również dla osób, które nie lubią spędzać swojego wolnego czasu przy desce do prasowania. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak działa szafa parowa? Sercem każdej szafy parowej jest pojemnik na wodę (tzn. pojemnik parowy). Okazuje się, że to właśnie para sprawia, że ubrania pachną i co najważniejsze – są wygładzone. Warto podkreślić, że to innowacyjne urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Potrzebujecie przykładów? Idealnie się składa. W ofercie naszego sklepu możecie trafić na szafę odświeżającą Samsung DF60R8600CG AirDresser. Poznajcie jej potencjał.

Szafa odświeżająca Samsung DF60R8600CG AirDresser

To urządzenie zaprojektowane przez znaną i cenioną markę – Samsung. Nie da się ukryć, że koreański producent wiedział co robi, ponieważ z jednej strony stworzył szafę parową do prasowania, a z drugiej? Oczywiście do suszenia i odświeżania. Praca Samsung DF60R8600CG jest niezwykle cicha. Urządzenie zostało wyposażone w pompę cieplną, a jego wielkość załadunku to aż 6 kilogramów.
Urządzenie posiada uchwyty na wieszaki, a także specjalną półkę do odświeżania ubrań z dzianiny, pledów czy poduszek. Z kolei specjalny obciążnik pozwoli na uzyskanie efektu wyprasowanych spodni w kant i to bez ingerencji żelazka. Można? Można! AirDresser wykorzystuje technologie JetAir (tzn. silny podmuch powietrz) oraz JetSteam (tzn. silny strumień pary), które pozwalają utrzymać ubrania w nieskazitelnej czystości. Jak to możliwe? JetStream generuje parę, a JetAir rozprowadza ją wewnątrz szafy za sprawą silnego podmuchu powietrza. Tym sposobem urządzenie jest wstanie wyeliminować aż do 99,9% wirusów i bakterii, 99% nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych substancji i aż 100% roztoczy.

Brak zagnieceń to nie wszystko…

Z całą pewnością szafa parowa Samsung DF60R8600CG za pomocą pary i silnego podmuchu powietrza nie tylko rozluźni włókna tkanin, ale również je wygładzi. Z kolei filtr dezodoryzujący samodzielnie wychwyci nieprzyjemny zapach (np. dym tytoniowy, grillowane mięso) z ubrań i go usunie. Użytkownicy Samsung DF60R8600CG mogą sami zdecydować, jak będą pachnieć ich ubrania. Wystarczy, aby spryskali chusteczkę swoimi ulubionymi perfumami, a następnie umieścili ją w specjalnej strefie, znajdującej się na dole szafy. Co ciekawe suszenie ubrań odbywa się mimo wszystko w niskiej temperaturze, co jednocześnie chroni je przed kurczeniem się czy zniszczeniem.

Odświeżanie ubrań – krok po kroku

Odświeżanie ubrań w szafie parowej Samsung DF60R8600CG to wieloetapowy proces. W pierwszej kolejności silny strumień powietrza usuwa pyłki oraz kurz z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony ubrań. Potem do gry wchodzi para, która skutecznie eliminuje wirusy, bakterie, alergeny i inne zarazki, a przy tym wygładza zagniecenia. To nie koniec! Filtr UV pozbywa się nieprzyjemnych zapachów, a opcja delikatnego suszenia pozwala utrzymać naturalną strukturę tkanin, znajdujących się wewnątrz urządzenia.

Szafa parowa AirDresser – zastosowanie

Samsung AirDresser pozwala na odświeżanie zarówno delikatnych tkanin (np. jedwab, kaszmir, wełna, puch, skóra), jak również pledów, kołder, poduszek, dziecięcych pluszaków, a nawet bielizny. Co ciekawe, urządzenie pozwala również odświeżyć ubrania, których nie pierze się po każdorazowym użyciu jak: sukienki, płaszcze, garnitury. O czystość i właściwą higienę w szafie zadba technologia Self Clean. Co ciekawe, samo urządzenie co 40 cykli upomni się o włączenie programu czyszczenia szafy. Samsung DF60R8600CG nie wymaga podłączenia do wody czy odpływu. Tym samym urządzenie można postawić w dowolne miejsce, aby cieszyć się z jego funkcji. Warto podkreślić, że urządzeniem można sterować z pomocą aplikacji SmartThings.

Niech pranie i suszenie staną się przyjemnością. Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.