Jak używać zmywarki, by naczynia były idealnie czyste?

Poznaj najlepsze Technologie czyszczące w zmywarkach

Tytułowe pytanie może wydawać początkowo dość dziwne. W końcu wystarczy wsadzić naczynia do zmywarki, umieścić odpowiedni środek czyszczący w dozowniku, zamknąć urządzenie i je uruchomić, prawda? A mimo wszystko nieraz pewnie otworzyłeś zmywarkę, by ujrzeć tam brudne naczynia. Dzięki naszym poradom dowiesz się jak używać zmywarki, by naczynia były idealnie czyste.

1. Nie zapychaj zmywarki!

Prawdopodobnie jeden z największych błędów we wkładaniu naczyń do zmywarek – nie należy zapychać jej do granic możliwości! Pamiętaj, że prawidłowa cyrkulacja wody jest najważniejsza, jeśli mowa o efektywnym zmywaniu. Zapychając zmywarkę utrudniasz odpowiedni przebieg całego procesu czyszczenia. Jeśli wraz ze członkami rodziny zużywasz dużo naczyń, najlepszą decyzją w tym momencie jest inwestycja w bardziej pojemną zmywarkę taką jak Siemens SN278I03TE  czy Bosch SMS69N48EU.

2. Dbaj o zmywarkę!

Najprostszą czynnością, która umożliwi Ci zadbanie o to, by naczynia były idealnie czyste jest po prostu… czyszczenie zmywarki! Kamień i tłuszcz sprawiają, że na Twoich talerzach czy garnkach z biegiem czasu może zostawać coraz więcej brudu. Dlatego zalecane jest korzystanie z odkamieniacza i preparatów odtłuszczających. Dzięki temu nie tylko oczyścisz zmywarkę, ale również zwiększysz wydajność urządzenia i jego żywotność.

3. Odpowiednio przygotuj naczynia!

Aby efektownie umyć swoje naczynia należy je najpierw opłukać wodę i usunąć resztki jedzenia, a dopiero wtedy wkładać do zmywarki. Urządzenie bowiem może sobie nie poradzić z zaschniętymi resztkami obiadu, a te z kolei mogą zapchać filtr. Ponadto pamiętaj, że resztki kwaśnej żywności mogą doprowadzić do korozji zmywarki!

Szukasz środków, które sprawią, że Twoja zmywarka będzie działała bez zarzutu, a naczynia były zawsze idealnie czyste?

Sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.