Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Jak wybrać odpowiednią wieżę stereo?

Jak wybrać odpowiednią wieżę stereo

Doskonałe nagłośnienie w każdym domu

Często możemy się spotkać z opinią, że wieże stereo odchodzą powoli do lamusa. Czy tak jest na prawdę? Wyniki sprzedażowe znanych marek sugerują, że rozwój wież stereo ma się dobrze i ta branża nadal pracuje nad nowościami.

Wybrane przeznaczenie

Wybierając dla siebie odpowiednią wieżę stereo, musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

1. Jaką kwotę chcę przeznaczyć?
2. Ile miejsca może zajmować moja wieża?
3. Czy będę często słuchał radia lub muzyki z konkretnych nośników, czy raczej nie?

Jeśli odpowiedziałeś sobie na te zasadnicze pytania, możesz przystąpić do działania i wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj urządzenia, które spełni Twoje potrzeby. Jeżeli masz zamiar odtwarzać muzykę z różnego rodzaju nośników, musisz poszukać odtwarzacza, który zapewni Ci taką możliwość. Wieże stereo dzielą się na kilka rodzajów. Najmniejszą opcją są wieże zintegrowane mini oraz wieże mikro. Cechy wyróżniające te urządzenia to: niewielkie rozmiary, dobra jakość dzwięku, możliwość odtwarzania muzyki z ipoda, iphona czy tableta. Najczęściej obsługują one dużą ilość formatów muzycznych. Jest to bardzo dobra opcja, jeżeli chcesz znaleźć dla siebie solidne nagłośnienie.

Wieże komponentowe

To wyższej klasy sprzęt grający. Wieże te składają się z poszczególnych modułów połączonych ze sobą przewodami. Można je dowolnie łączyć, niezależnie od marek. W skład podstawowego zestawu wchodzi wzmacniacz stereo, odtwarzacz CD oraz kolumny głośnikowe. Dodatkowymi segmentami wieży są tuner radiowy i odtwarzacz DVD. Jest to więc dobra propozycja, prawdziwe solidne nagłośnienie.

Wieże te charakteryzują się większą niż w nośnikach zintegrowanych mocą muzyczną wzmacniacza (do 150 W) i kolumn głośnikowych (do 300 W), wyższą dynamiką dźwięku, bardziej naturalną tonacją, wyższą jakością wykonania i mniejszą ilością odtwarzanych formatów dźwięku. To co odróżnia tego typu urządzenia od wież mini, to również wyższa cena, która waha się w przedziale od 500-5000 zł. Założenie, że dany zestaw jest typem hi –fi, to często kwestia umowna, gdyż zależy wyłącznie od jakości dzwięku.

Exit mobile version