Jaki piekarnik do pizzy wybrać? Ranking 2022

project_comment_file6214a3dd312c1-MatrixMedia_piekarnik

Neapolitańska, sycylijska, capricciosa, rzymska, hawajska czy polska – można wybierać  pizzę w różnym stylu i z różnymi dodatkami. To smaczne danie można także przygotować samodzielnie, ale przyda się do tego odpowiedni piekarnik. Polecamy kilka z nich dostępnych w MATRIXMEDIA.PL.

Pizzę najczęściej jemy „na mieście” w starannie wybrany lokalu. Można ją także zjeść z domu i to niekoniecznie gotowe mrożone danie kupione w markecie czy zamówioną z dowozem. Zrobiona samodzielnie z pewnością będzie smakować o wiele lepiej, ale nie każdy piekarnik nadaje się do jej upieczenia.

Jak upiec pizzę w domu?

W profesjonalnych piecach do pizzy temperatura sięga nawet 500°C. W domowych piekarnikach taką trudną osiągnąć, ale pizzę można upiec. Trzeba po prostu skorzystać z maksymalnych ustawień. Żeby była równomiernie wypieczona najlepiej wybrać termoobieg i dolną grzałkę lub termoobieg z grillem. Można ją piec na zwykłe blasze, ale o wiele lepiej sprawdzi się kamień do pizzy. Przy jego użyciu będzie się piec krócej, a temperatura będzie się równomiernie rozkładać.

Tryb pizza w piekarnikach Samsunga

Wśród piekarników, które doskonale nadają się do przygotowania pizzy w domowych warunkach wiele modeli do wyboru ma firma Samsung. To m.in. piekarnik SAMSUNG NV75N7626RB. Temperatura sięga do 275°C i jest też grill, który przyrumieni ser do pizzy i oczywiście termoobieg. Zastosowano tu także technologię Dual Cook, więc można jednocześnie przygotować dwa dania – pizzę i coś jeszcze. Piekarnik dzielony jest na dwie oddzielne strefy, których można używać niezależnie i piec w nich przy różnych ustawieniach temperatury i czasu. Dodatkowo drzwi piekarnika można otworzyć tylko w połowie, więc nie nie ma utraty ciepłe w drugiej strefie.

Inny model to SAMSUNG NV73J9770RS. Tu jest zakres temperatur od termoobieg 30 -275°C (termoobieg) i 100 – 300°C (grill) i tryb pizza! Można także skorzystać z technologii Vapour, czyli podgrzania pizzy za pomocą przegrzanej pary, co zapewni idealny smak odgrzewanej pizzy. Kolejna propozycja SAMSUNGA to piekarnik oznaczony NQ50J3530BB, który zapewnia szybkie i precyzyjne pieczenie. Wyposażony jest w kilka systemów grzewczych, takich jak wspierany ruchem wentylatorów termoobieg, który dokładnie rozprowadza ciepło i apetycznie opieka potrawy, w tym oczywiście pizzę.

Piekarniki Concept do pizzy

Domową pizzę można także przygotować w piekarnikach firmy CONCEPT. Wśród nich jest model ETV7460bc, który oferuje 9 funkcji pieczenia, w tym gorące powietrze i grill. Dzięki wentylatorowi, który rozprasza gorące powietrze wewnątrz piekarnika, uzyskuje się szybsze i bardziej równomierne pieczenie pizzy. Dodatkowo przy pieczeniu gorącym powietrzem nie jest konieczne wstępne podgrzewanie piekarnika.

Ostatni z proponowanych przez nas piekarników do pizzy to CONCEPT ETV8560wh. Ten model oferuje aż 14 funkcji pieczenia, w tym jest program do pieczenia pizzy. Ma także opcję pieczenia gorącym powietrzem i można piec na dwóch blachach jednocześnie – czyli dwie pizze naraz. Dzięki otworom wewnątrz piekarnikach będą równomiernie upieczone.W obu piekarnikach firmy Concept jest też grill, który doskonale przyrumieni ser na pizzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *