Jaki smartwatch do biegania?

Smartwatche do biegania propozycje

Załóżmy, że do tej pory udało nam się nie ulec powszechnej modzie na bieganie i dopiero teraz chcemy spróbować swoich sił w tym sporcie. Pomijając konieczne fizyczne przygotowanie, warto z wyprzedzeniem pomyśleć o sprzętach, które przydadzą się nam podczas kolejnych przebieżek. Oczywiście – możemy całą sprawę załatwić smartfonem, bo przez podpięte słuchawki posłuchamy ulubionej muzyki, a ściągnięta aplikacja będzie nam liczyć przebyte kilometry i spalone kalorie. Pytanie tylko, czy bieganie z nim w ręce lub kieszeni to dobry pomysł. Przemyślmy zaopatrzenie się w dużo mniejszy i lżejszy niż smartfon odtwarzacz mp3 z wygodnymi słuchawkami lub zakup smartwatcha, w którym odnajdziemy wszelkie potrzebne funkcje. Wybierzmy razem – jaki smartwatch do biegania?

Garmin Vivosmart HR

Opaska Garmin Vivosmart HR to idealna opcja dla osób, które smartwatcha chcą używać głównie podczas treningów. Cienka, lekka i elegancka, podczas biegania będzie ledwo wyczuwalna na nadgarstku. Wyświetlacz tego inteligentnego zegarka jest cały czas włączony, dzięki czemu nawet w pełnym słońcu zobaczymy, ile kilometrów już za nami. Co oblicza Garmin Vivosmart HR? Dystans, spalone kalorie, kroki, a także liczbę pokonanych pięter. Technologia Elevate™ umożliwia również 24-godznny pomiar tętna. Na tej podstawie oblicza intensywność naszej aktywności i wyznacza cel treningowy na następny dzień. Ciekawym rozwiązaniem jest system Move IQ. Nie musimy zatrzymywać stopera aktywności, nawet kiedy rozpoczynamy nowy, inny trening. Opaska Garmin rozróżnia ruchy, jakie wykonujemy – wie, czy biegniemy, chodzimy, czy pływamy. Nie lubisz tracić kontaktu ze światem nawet podczas biegania? Odbierz połączenia i wiadomości przez swój zegarek. Możesz też swobodnie sterować odtwarzaniem muzyki. Na jednym ładowaniu sprzęt wytrzyma do 5 dni. To dobre osiągnięcie. Równie przystępna jest cena – za Garmin Vivosmart HR zapłacimy ok. 500zł.

Opaska smartwatch Garmin Vivosmart HR

CZYTAJ TAKŻE – Jaki odtwarzacz MP3 do biegania kupić? Jakie słuchawki dla aktywnych?

Garmin Forerunner 230

Ten zegarek to dość klasyczny model, który potrafi zaskoczyć ilością funkcji i wykorzystanych technologii. Dzięki niemu nasze treningi mogą stać się bardziej efektywne. Posiada czujnik tętna, na podstawie którego liczone są spalone kalorie, a także możliwość tworzenia niestandardowych ćwiczeń. Przydatna opcja, jeśli nasza rozgrzewka przed bieganiem to nie tylko przysiady i wypady. Smartwatch Garmin dba o to, byśmy stopniowo zwiększali intensywność treningów. Sprawdza się tu alarm, które włącza się, gdy przekroczymy ustawiony czas biegu lub założony dystans. Opcja Training Effect pozwoli nam na bieżąco kontrolować, jak zwiększa się nasza wydolność aerobowa. Przetestujmy ją np. podczas treningu interwałowego – Garmin Forerunner 230 powiadomi nas o czasie ćwiczeń i odpoczynków. Co ważne, zegarek posiada klasę wodoszczelności 5 ATM, nie straszne mu więc biegi w trakcie deszczu. Niezależnie od warunków atmosferycznych, będzie działał do 16 godzin (w trybie treningu, wliczając równoczesne odtwarzanie muzyki) lub do 5 tygodni, jeśli użyjemy go jako zwykły zegarek. Kupimy go za ok. 800zł.

 

Smartwatch Garmin Forerunner 230

Oceń inne smartwatche w Matrix Media

Samsung Gear S3 frontier

Nie ukrywajmy, Samsung Gear S3 to już poważna inwestycja, którą lepiej sobie darować, jeśli z bieganiem nie zamierzamy się związać na dłużej lub nawet na stałe. Sprawdzi się w każdych warunkach, więc jeśli prócz biegania, uprawiamy też inne sporty, będzie świetnym wyborem. Ma wytrzymałą konstrukcję i jest wodoodporny – posiada certyfikat I68. Jego mocna strona to wyświetlacz – większy niż w poprzednich smartwatchach, ale też i sam zegarek jest większy i masywniejszy. Ekran, dzięki technologii Always-On-Dispaly pozostaje cały czas włączony, plusem jest też wbudowany głośnik. Podczas biegania możemy nie tylko słuchać muzyki, ale również odbierać i wykonywać połączenia i odsłuchiwać wiadomości głosowe. W standardzie mamy oczywiście czujnik pomiaru tętna, ale też możliwość zaplanowania całego treningu: prędkości biegu, ilości spalonych kalorii, długości przebytego dystansu. Nie wiesz, czy podczas treningu nie zaskoczy Cię deszcz? Zapytaj o to swój inteligentny zegarek. Jeśli nie będziemy używać GPS-a lub innych aplikacji, jest w stanie wytrzymać do 5 dni pracy na jednym ładowaniu. Kosztuje ok. 1700zł. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie tutaj.

Smartwatch Samsung Gear S3 frontier

Jaki smartwatch do biegania?

Wybierzmy taki smartwatch, który odpowiada intensywności naszych treningów. Jeśli dopiero zaczynamy biegać lub nasze trasy są mało ekstremalne, przetestujmy tańsze modele. Są niewielkie, lekkie, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Zawodowcy niech przyjrzą się bliżej Samsungowi Gear S3 – gadżetowi dość drogiemu, ale technologicznie niepokonanemu. Przynajmniej na razie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.