Jaki telewizor do 2000zł wybrać?

Telewizor do 2000zł- LG, Philips, Skymaster

Chociaż komputery i smartfony przejęły wiele jego funkcji, telewizor to wciąż ważny element wyposażenia domu. Najnowsze wiadomości, a także ulubione filmy i programy mamy w zasięgu ręki – wystarczy tylko nacisnąć guzik na pilocie. Dla niektórych priorytetem są parametry telewizora, inni zadowolą się zupełnie podstawowymi opcjami, byleby tylko cena nie była zbyt wysoka. Zastanówmy się razem: jaki telewizor do 2000zł wybrać?

LG 32LJ590U

 

Jako pierwszemu, przyjrzyjmy się telewizorowi LG 32LJ590U. Mimo że przekątna jego ekranu ma tylko 32 cale, sprzęt wyróżnia się bogactwem kolorów, które w dodatku możemy regulować i wpływać na ich nasycenie, barwę i jasność. Na pewno zwrócimy uwagę na intensywność kolorów oraz głębię, widoczną za każdym razem, kiedy włączymy ten telewizor LCD. Jego rozdzielczość wynosi 1366 x 768 pikseli (FullHD), więc nie są to najlepsze osiągi na rynku, ale na pocieszenie producent daje nam funkcję Resulution Upscaler, która zwiększy rozdzielczość każdego obrazu. Telewizor LG, dzięki systemowi dźwięku przestrzennego, zapewni nam wrażenia rodem z sali kinowej bez konieczności podłączania dodatkowych głośników. Nie wiecie co wybrać z listy kanałów? Połączcie telewizor z nośnikiem USB lub zewnętrznym twardym dyskiem i oglądajcie wybrane wcześniej filmy. Do naszego smart TV prześlemy je też za pomocą wejść HDMI. LG 32LJ590U kupimy za 1500zł – to dobra cena za telewizor tej jakości.

Smart TV LG 32LJ590U

 

SKYMASTER 40SF3000

 

Teraz trochę Was zaskoczymy, bo nie tylko zmieścimy się w budżecie 2000zł, ale… zejdziemy poniżej 1000zł. Co ciekawe, nie odbędzie się to kosztem wielkości telewizora. Przed Wami Skymaster 40SF3000, 40-calowy telewizor LED. To urządzenie wyświetlające treści w rozdzielczości FullHD 1920 x 1080 pikseli. Charakteryzuje się bardzo ostrym obrazem i wyrazistymi kolorami, a także świetną jakością dźwięku, dzięki zastosowanej technologii Dolby Digital. Z dodatkowych opcji, mamy do dyspozycji m.in., tryb hotelowy oraz usługę Multi Player. Ten energooszczędny telewizor, idealny do sypialni lub pokoju dziennego kupimy za ok. 950zł.

Telewizor LED SKYMASTER 40SF3000

 

Sprawdź inne telewizory z oferty Matrix Media

PHILIPS LED 43PUH6101

 

Nasza ostatnia propozycja to dowód na to, że wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, by mieć w domu telewizor o rozdzielczości 4K. PHILIPS LED 43PUH6101 zapewnia większą ostrość, kontrast i głębię niż jego poprzednicy, nie można mu też nic zarzucić pod względem płynnego wyświetlania ruchów oraz odwzorowania szczegółów. Wbudowane głośniki emitują czysty, otaczający nas dźwięk, bardzo dobrze radzą sobie również z brzmieniem basów. Dzięki technologiom Incredible Sound oraz Smart Sound nie doszukamy się żadnych szumów ani zniekształceń. zaletą jest też funkcja Spotify Connect: włączamy aplikację Spotify na smartfonie, przesyłamy komendę do telewizora i słuchamy swojej playlisty. Telewizor Philips należy do grupy Smart TV, dlatego możemy wyszukiwać ulubione gry i oglądać najnowsze filmy nie wychodząc z domu. Działa również dzięki łączności z Wi-Fi, co znacznie poszerza zakres jego możliwości – wyświetlimy na nim niemal wszystko. Cena 1600zł nie wydaje się więc być zbyt wygórowana, jak na klasę tego urządzenia.

Telewizor PHILIPS LED 43PUH6101

CZYTAJ TAKŻE – Telewizor za 600 złotych – wybieramy budżetową opcję

Jaki telewizor do 2000zł wybrać?

 

Cena, jaką zapłacimy za telewizor wcale nie musi świadczyć o jego jakości. Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku urządzeń z górnej półki płacimy za funkcje, których i tak najczęściej nie używamy, warto czasem postawić na minimalizm. Telewizor ma wyświetlać wyraźny, skontrastowany obraz, a dźwięk powinien być czysty, bez zakłóceń. Przyda się też kompatybilność ze smartfonem lub tabletem, a także możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych. I tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.