Jakie słuchawki Sony do 800 złotych wybrać?

Słuchawki Sony do 800zł: MDR-XB950B1 i MDR-XB950N1

Co myślicie, kiedy w miejscu publicznym słyszycie muzykę puszczoną z telefonu? Tak, my też. Każdy z nas ma inny gust muzyczny i nie musimy zapoznawać z nim innych ludzi. A co z pracą w tzw. open space’ach, kiedy kilka osób mówi jednocześnie, a Ty nie możesz skupić się na swoich zadaniach? No właśnie. W takich sytuacjach bez słuchawek ani rusz. Do domu, do pracy, w podróż…ważne, by były solidne i skutecznie tłumiły dźwięki z zewnątrz. Zastanówmy się – jakie słuchawki Sony do 800zł wybrać?

Słuchawki – nauszne czy douszne?

 

Zanim podejmiemy decyzję, jaki model słuchawek kupić, zdecydujmy, czy lepsze dla nas będą nauszne czy douszne. Jeśli zależy nam na dobrym wyciszeniu, zwróćmy uwagę na te drugie. Materiał, z którego są wykonane, styka się z przewodem słuchowym i przybiera jego kształt. To recepta na sukces. W przypadku słuchawek dousznych, wszystko zależy od tego, z czego zostały zrobione. Dobrze, jeżeli jest to skóra, nie welur.

 

SONY MDR-XB950B1

 

Słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-XB950B1 to komfort użytkowania do 18h. Działają za pomocą Bluetootha, mają też funkcję parowania przez NFC. Ich zaletą jest technologia EXTRA BASS, która odpowiada za wzmocnienie niskich częstotliwości. Mocne, wyraźne bassy usłyszymy już po dotknięciu jednego przycisku – Bass Effect. Możemy także nimi sterować za pomocą aplikacji Sony i indywidualnie dopasować poziom bassów, jak i wybrać odpowiedni program stylu dźwięku: scenę na zewnątrz, halę, arenę lub klub. Słuchawki zostały również wyposażone w technologię Beat Response Control, która może nam wynagrodzić brak regulacji głośności. Wprawdzie słuchawki Sony MDR-XB950B1 nie mają opcji aktywnej redukcji dźwięku, ale dobrze radzą sobie z wygłuszaniem hałasu. Zapewnią nam spokojną pracę i doskonałe wrażenia dźwiękowe. Kosztują ok. 750zł.

 

Zobacz słuchawki w Matrix Media

SONY MDR-XB950N1

 

Okazuje się, że za niewielką dopłatą możemy mieć sprzęt znacznie bardziej zaawansowany technologicznie. Bezprzewodowe słuchawki Sony MDR-XB950N1 z EXTRA BASS-em zostały wykonane z miękkiego materiału, który gwarantuje wygodę, nawet jeśli będziemy z nich korzystać przez wiele godzin. Producent zapewnia 22h ciągłej pracy, a więc o 4h dłużej niż w poprzednich słuchawkach. Odbywa się to kosztem czasu ładowania- zajmie to nie 4 a 7h. Sprzęt działa dzięki Bluetoothowi, ma również opcję parowania przez NFC. Co przemawia na jego korzyść? Dwie rzeczy. Po pierwsze, regulacja głośności, za którą nasze uszy na pewno będą mu wdzięczne. Po drugie, aktywna redukcja szumów. Już nic nas nie rozproszy i nie przeszkodzi w słuchaniu ulubionej muzyki. Taki komfort kosztuje ok. 800zł.

CZYTAJ TAKŻE – Słuchawki Sony MDR-1AM2 – test słuchawek od Sony

Jakie słuchawki Sony do 800 złotych wybrać?

 

W tym konkursie łatwo wyłonić zwycięzcę, biorąc pod uwagę, że przedstawione modele słuchawek cenowo niewiele się od siebie różnią. Model Sony MDR-XB950N1 wydaje się być zdecydowanie lepszym wyborem. Przemawia za nim nie tylko jakość wykonania, ale też dostępne opcje, na czele z aktywną redukcją hałasów z zewnątrz. Naprawdę warto przetestować te słuchawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.