Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite – gratka dla fanów mocnych wrażeń

Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elit

Powoli przenosimy nasze sportowe aktywności na hale i siłownie – pogoda od początku września wyraźnie nas nie rozpieszcza. Czy oznacza to, że i nasze gadżety elektroniczne muszą przeleżeć na półce do wiosny? Nic podobnego. Kamera sportowa może nam towarzyszyć także podczas jesiennych treningów. Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite – gratka dla fanów mocnych wrażeń to nasz temat na dziś. Przeczytajcie koniecznie!

SJCAM SJ5000X Elite – nowość na rynku

W zeszłym miesiącu pisaliśmy dla Was o kamerze sportowej SJ6 Legend Action Cam, będącej świetną alternatywą dla GoPro ( tutaj możecie sobie przypomnieć tekst). Co Wy na to, żeby jeszcze podnieść poprzeczkę i wypróbować udoskonalony model SJCam? Oto, co nowego wprowadził producent.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie funkcji Gyro Anti-Shake, a więc stabilizacji obrazu. Kamera SJ6 Legend Action radziła sobie w tym względzie całkiem nieźle, chociaż sygnalizowaliśmy, że nagrywanie podczas jazdy na rowerze po wyboistej drodze, może mieć wpływ na jakość obrazu. Gyro Anti-Shake w naprawdę zadowalający sposób redukuje wstrząsy powstałe podczas kręcenia filmów. Zostaną niemal całkowicie zredukowane szczególnie podczas korzystania z kamery w trakcie jazdy samochodem – dzięki temu możemy jej używać jako wideo rejestratora. Opcja Car Mode steruje włączaniem i wyłączaniem sprzętu poprzez funkcję wykrywania ruchu oraz nagrywania w pętli. Ładowanie baterii odbywa się więc znacznie rzadziej. Kamerka działa także ze zdalnie sterowanymi modelami RC. Co nam to daje? Podgląd na żywo. Wystarczy podłączyć sprzęt do nadajnika lub pilota.

kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite

Nagrywanie w HD

Filmiki, na przykład z siłowni, albo z tras biegowych, których nie porzuciliśmy mimo niższej temperatury, nagramy w rozdzielczości HD. Dodatkowo, szerokokątny, 16-megapikselowy obiektyw daje nam szansę uchwycenia całego obrazu w jednym kadrze. Efekty podejrzymy na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2”. Jeśli zamiast filmu, wolimy w danej chwili zrobić zdjęcia, mamy do dyspozycji różne tryby fotografowania. Wybierzmy: jedno zdjęcie czy seria? Kamerka SJCAM SJ5000X Elite posiada również funkcję samowyzwalacza, włączającego się po 5, 10 lub 20 sekundach. Zarówno zdjęcia, jak i filmy zapiszemy na karcie microSD o pojemności 32 GB, choć jest i model z 128 GB. Możemy także podzielić się nimi ze znajomymi, korzystając z modułu Wi-Fi lub parując kamerę z urządzeniami mobilnymi.

Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite

Porównaj kamery sportowe z Matrix Media

Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite – gratka dla fanów mocnych wrażeń

Kamera sportowa SJCAM SJ5000X Elite to sprzęt, który warto przetestować. Jest wodoodporna, więc jej zalety docenią nawet miłośnicy sportów ekstremalnych, posiada też funkcję, która przyda się szczególnie w tym czasie – odporność na śnieg. A koszt ok. 550zł za taki zestaw możliwości to naprawdę rozsądna cena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.