Kto uwolni księżniczkę? Wkrótce premiera nowego Super Mario!

super-mario

Super Mario to jedna z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Teraz będzie można w nowej wersji przeżyć przygody wąsatego hydraulika i uwolnić księżniczkę Sprixie. 12 lutego odbędzie się premiera rozszerzonej wersji Super Mario 3D World na konsolę Nintendo Switch.

Super Mario ma już 36 lat!

Super Mario to dziś prawdziwa ikona popkultury. Postać wąsatego hydraulika w czerwonej czapce i niebieskich ogrodniczkach, znana jest chyba wszystkim miłośnikom gier wideo. Choć ten bohater pojawił się już wcześniej, to rozsławiła go gra Super Mario Bros. wydana w 1985 roku. Była to prosta platformówka, w której poruszając się cały czas w prawo, należało unikać potworów i pułapek i na końcu uwolnić księżniczkę. Gra jako pierwsza oferowała cały „świat”. Jej akcja toczyła się nie tylko na powierzchni, ale także w powietrzu, pod ziemią i pod wodą. Super Mario Bros. znalazła się w księdze rekordów Guinessa, jako najchętniej kupowana gra w historii.

Wąsaty hydraulik w nowych wersjach

Gra z sympatycznym wąsatym hydraulikiem to jedna z najpopularniejszych produkcji Nintendo, więc była wielokrotnie przerabiana i ponownie wydawana. Już rok po premierze ukazała się wersja Super Mario Bros. na automaty, która zawierała inne poziomy niż w pierwotnej wersji. Była też wersja specjalna, w której w rolę wrogów gracza wcielali się dziennikarze z japońskiej stacji radiowej All Night Nippon. W późniejszych latach pojawiło się kilkanaście jej kontynuacji. W 1989 roku świat gry przeniesiony został do animowanego serialu Przygody braci Mario, a w 1993 roku na jej podstawie powstał film aktorski Super Mario Bros.

Super Mario w 3D

Ponad osiem lat temu premierę miała nowa wersja gry Super Mario 3D World. Teraz japońska firma przygotowała jej rozszerzoną wersję, czyli Super Mario 3D World + Bowser’s Fury. Gra będzie dostępna wyłącznie na konsolę Nintendo Switch.

– Dołącz do Mario, Luigi, księżniczki Peach i Toad w misji ocalenia Królestwa Sprixie w grze Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, wskakującej na Nintendo Switch! Bowser porwał księżniczkę Sprixie i to nasi bohaterowie muszą ją uratować! – tak do zabawy zachęca producent.

Nowe wersja Super Mario 3D World będzie miała swoją premierę 12 lutego, ale już teraz można ją zamówić w przedsprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.