Na co zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej?

deskorolka-elektryczna

Na początku był to zwykły kawałek drewna z kółkami, ale przez lata deskorolka bardzo się zmieniła. Jej najnowsza metamorfoza to deskorolka elektryczna, która zdobyła już bardzo dużą popularność. Wybór jest spory, warto więc wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu.

Jak działa elektryczna deskorolka?

Deskorolki elektryczne, czyli hoverboardy, przypominają Segway’a, z tą różnicą, że nie mają kierownicy. Steruje się nią przez balansowanie ciałem. Deskorolka rusza i rozpędza się, gdy przechylimy się do przodu, a hamuje przy odchyleniu do tyłu. Żeby skręcić należy balansować ciałem na boki. Są też nieliczne modele, którymi można sterować za pomocą mobilnej aplikacji.

Skoro to deskorolka elektryczna, więc zasilana jest z akumulatora, który trzeba ładować. W odróżnieniu od klasycznych deskorolek większość z nich to platforma zwężana pośrodku, pod którą znajdują się dwa koła. Choć w sprzedaży są również takie z czterema kołami. Służy przede wszystkim do prostej jazdy i raczej nie zrobimy na nich trików czy akrobacji, takich jak na tradycyjnej desce.

Pojemność akumulatora i prędkość

Wybór elektrycznych deskorolek jest bardzo duży. Różnią się one przede wszystkim ceną i parametrami technicznymi. Najważniejszy jest akumulator, bo to od niego zależy jak daleko zajedziemy. Wiadomo, im większa pojemność, tym lepiej. Zasięg na jednym ładowaniu podawany jest przez producentów szacunkowo, ale pozwala się zorientować jak dystans można pokonać. Kolejna kwestia, która jest ważna z punktu widzenia komfortu używania elektrycznej deskorolki to czas ładowania akumulatora – im krótszy, tym lepszy.

Warto również zwrócić uwagę na prędkość jaką osiąga elektryczna deskorolka, co związane jest z mocą silników. Wiadomo, że starsi lubią szybkość i są takie, które to gwarantują. Wtedy trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie i warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie i kask. Przy zakupie deskorolki dla dziecka nie należy jednak przesadzać i wybrać taki model, który pozwala jechać maksymalnie z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę.

Wymiary, waga i jakość wykonania

Po najważniejszych parametrach warto się przyjrzeć jak wygląda elektryczna deskorolka. Ważne są jej gabaryty, czyli wielkość i waga – szczególnie jeżeli to sprzęt kupowany z myślą o dziecku i nie powinien być zbyt ciężki. W przypadku starszych może mieć znacznie jeżeli zamierzamy przemieszczać się deską elektryczną np. do pracy i trzeba ją będzie przenosić.

No i oczywiście trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania deskorolki. Powinna być solidnie złożona i odporna na mechaniczne uszkodzenia. Dobrze, jeżeli ma antypoślizgowe, silikonowe nakładki, ochronę silnika i solidne, gumowe koła. Niektóre modele mają także oświetlenie LED i są odporne na wodę, co ważne jeśli będziemy z deski korzystać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.