Nawigacje samochodowe Garmin. Jaką kupić?

Nawigacje do samochodów osobowych Garmin opis produktów

Osoby, które nie posiadają nawigacji, należą obecnie do wymierającego gatunku. Większość posługuje się GPS-em albo jako osobnym urządzeniem, albo uruchamia taką opcję w swoim smartfonie. Sami przyznajcie, kiedy ostatnio widzieliście kogoś z mapą? Sezon urlopowy to czas częstszych wyjazdów, co nie oznacza, że przez pozostałą część roku siedzimy w domu. Dlatego warto pomyśleć o zakupie nawigacji, która będzie nam towarzyszyła podczas każdej podróży. Do wyboru mamy nawigacje samochodowe Garmin. Jaką kupić? Zdecydujmy razem.

Kryteria wyboru

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem nawigacji samochodowej powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, cenę takiego urządzenia. Musimy mieć świadomość, że im tańszy sprzęt kupimy, tym mniej funkcji będzie on miał. Dlatego, to po drugie, przemyślmy, jakie opcje są dla nas istotne – czy jest to darmowa aktualizacja map, zapamiętywanie dużej ilości miejsc, czy ostrzeganie przed kontrolą prędkości. Ostatnia kwestia dotyczy samochodu, jakim najczęściej się poruszamy. Do wyboru mamy nawigacje do pojazdów osobowych, ale i ciężarowych. Zakładając, że większość z nas jeździ jednak osobówkami, sprawdźmy propozycje firmy Garmin.

Garmin DriveLuxe 50 Europa

Nawigacja Garmin DriveLuxe 50 to opcja dla osób, które podróżują częściej od innych. Nie tylko na wakacje i weekendy, ale też w delegacje. W ich przypadku inwestowanie w takie urządzenie ma sens. Nawigacja kosztuje ok. 1300zł, więc niemało, ale w zamian otrzymujemy pełen wachlarz użytecznych funkcji. GPS został wyposażony w wielodotykowy, szklany, kolorowy wyświetlacz TFT WVGA z białym podświetleniem, który działa w dwóch płaszczyznach. Przekątna wyświetlacza to zaledwie 5.1 cala, ale dzięki rozdzielczości 800 x 480 pikseli obraz jest bardzo ostry. Bateria wytrzyma do 1h bezprzewodowej pracy, co stanowi niezłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę ilość działających opcji. Mamy do dyspozycji m.in. ostrzeżenia o fotoradarach, ostrych zakrętach i szkołach, zapisywanie do 1000 ulubionych lokalizacji, powiadomienia z telefonu, dziennik podróży oraz usługę rozpoznawania punktów orientacyjnych Garmin Real Directions. Czy kolejne modele dorównują tej nawigacji?

Nawigacja samochodowa Garmin Driveluxe 50 opis

 

Zobacz inne nawigacje samochodowe Garmin

Garmin Drive 60 Europa

To trochę tańszy model nawigacji Garmin. Kupimy go za ok. 800zł, można więc zakwalifikować go do klasy średniej. Tym samym, zadowoleni z takiego zakupu będą ci, którzy podróżują umiarkowanie często, bardziej prywatnie niż zawodowo. Nawigacja ma kolorowy wyświetlacz TFT WVGA z białym podświetleniem. Przekątna ekranu to 6.1 cala, przy tej samej rozdzielczości, co w poprzednim modelu, dlatego musimy się liczyć z tym, że obraz nie będzie już tak wyraźny i skontrastowany. Z GPS-em Drive 60 zaplanujemy i udokumentujemy naszą podróż, otrzymamy powiadomienia z telefonu, ustawimy do 1000 punktów szczególnych i skorzystamy z usługi Garmin Real Directions. Urządzenie może się też połączyć z Bluetoothem. W tej cenie, to całkiem zadowalający zakres możliwości.

Nawigacja samochodowa Garmin Drive 60 opis

Garmin Drive 50 Europa

Jeżeli uważamy, że nawigacja samochodowa powinna przede wszystkim wskazywać drogę, zakup tańszego modelu wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Skoro nie będziemy korzystać z zaawansowanych opcji takiego sprzętu, po co za nie płacić? Kolorowy wyświetlacz TFT WQVGA z białym podświetleniem ma 5 cali ale i niższą rozdzielczość 480 × 272 pikseli. Garmin, w tym przypadku, zapewnia dożywotnią aktualizację map, opcję asystenta pasa ruchu, funkcję unikania tras oraz planowania i prowadzenia dziennika podróży. Zapiszemy do 1000 punktów orientacyjnych, skorzystamy też z Garmin Real Directions. Takie wyposażenie jest zupełnie wystarczające dla wszystkich, którzy z nawigacji samochodowej korzystają okazyjnie i nie chcą wydawać na ten cel więcej niż 500-600zł.

Nawigacja samochodowa Garmin Drive 50 opis

Nawigacje samochodowe Garmin. Jaką kupić?

Warto kupić wyłącznie taką nawigację, która sprosta naszym oczekiwaniom. Nie wydawajmy dużych pieniędzy na nowoczesny sprzęt, skoro nie wykorzystamy jego wszystkich funkcji. Jeśli dobrze dopasujemy urządzenie do naszych preferencji i umiejętności, na pewno zaprowadzi nas do celu. A jeśli poruszamy się samochodami większych gabarytów, tutaj znajdziemy więcej informacji o jednej z nawigacji dedykowanej właśnie takim pojazdom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.