Niezbędnik majsterkowicza – co powinno znaleźć się w Twoim zestawie?

Niezbędnik majsterkowicza | MatrixMedia

Majsterkowanie we własnych, czterech kątach daje sporo frajdy. Zwłaszcza gdy na twarzach najmłodszych domowników – dzieci znów gości uśmiech. Powód? Ich dotąd zepsuta zabawka znów działa, światło w ich pokojach świeci jak należy, a samodzielnie zbudowany domek na drzewie robi furorę podczas rodzinnych imprez w ogrodzie. Nic więc dziwnego, że każdy bohater domu posiada własny niezbędnik majsterkowania. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę w tym temacie, pewnie zastanawiacie się jaki sprzęt powinien znaleźć się w waszych domach. Cóż, od czego macie nas? W dzisiejszym artykule skupimy się na niezbędnych narzędziach, które rozwiną waszą pasję do majsterkowania.

Niezbędnik majsterkowicza – które narzędzia wybrać?

Początkujący majsterkowicze zwykle zastanawiają się jaki uniwersalny sprzęt, powinien się znaleźć w ich niezbędniku majsterkowicza. Nie chodzi tu tylko u śrubokręty, poziomicę czy miernik laserowy, ale przede wszystkim o urządzenia, które ułatwią naprawę usterek, tchną w szafę nowe życie czy pozwolą zbudować coś od podstaw. Cóż, naszym zdaniem niezbędnym elementem niezbędnika narzędziowego jest wiertarka udarowa, która ma wiele zastosowań.

Wiertarka udarowa CAT 12V 750W DX17

Wiertarka udarowa CAT 12V 750W DX17 to niezbędne narzędzie domowe, które odnajdzie się w wielu sytuacjach. W odróżnieniu od zwykłej wiertarki, CAT 12V 750W DX17 potrafi wywiercić głębokie otwory w najtwardszych powierzchniach (np. kamień, beton, marmur). Jeżeli chodzi o samo urządzenie to wiertarka udarowa CAT 12V 750W DX17 posiada zwarty korpus, a także metalowe uchwyty na wiertła, które gwarantują sporą wytrzymałość. Ponadto to narzędzie zostało wyposażone w przełącznik blokady, ogranicznik głębokości, elektroniczną regulację prędkości obrotowej, czy funkcję lewych i prawych obrotów. Urządzenie jest w stanie wywiercić 30 mm otwór w drewnie, 13 mm w stali oraz 16 mm w betonie. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaką moc posiada wiertarka? A no, 750 W. Kolejnym narzędziem, które powinno znaleźć się w niezbędniku majsterkowicza jest wyrzynarka.

Wyrzynarka CAT 20mm 750W DX54

Wyrzynarka CAT 20mm 750W DX54  to kolejne narzędzie do domu, które z miejsca polubi każdy majsterkowicz. Powód? To właśnie wyrzynarka pozwala ciąć drewno, miękki metal czy inne tworzywa. To nie koniec! Wyrzynarka to domowe narzędzie, które pozwala na wycinanie prostych jak i nieregularnych kształtów (tzn. zygzaki, łuki), a także otworów w kształcie koła, prostokąta jak i otworów nieregularnych. Wyrzynarka CAT 20mm 750W DX54 o mocy 750 W, została wyposażona w mocny silnik z możliwością zmiany prędkości (do 3000 s/min), a także czterostopniową oscylację. Tym samym urządzenie pozwala na szybkie i skuteczne cięcie. Z kolei odchylana postawa wyrzynarki zdecydowanie ułatwia wykonywanie ukośnych cięć. Ciągłość pracy zapewnia wbudowana lampka LED. Co jeszcze warto wiedzieć? Wymiana ostrza w wyrzynarce CAT 20mm 750W DX54 odbywa się beznarzędziowo.

Akumulator Li-Ion CAT 18V 2AH DXB2

Akumulator Li-Ion CAT 18V 2AH DXB2 to jeden z systemów akumulatorowych elektronarzędzi CAT 1 FOR ALL, który może zostać wykorzystany do innych narzędzi firmy CAT jak na przykład sprzęt budowlany (np. wyrzynarki, wkrętarki) oraz narzędzia ogrodnicze (np. pilarki, nożyce, dmuchawy). Naszym zdaniem takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia prace. Akumulator Li-Ion CAT 18V 2AH DXB2 posiada wbudowany wskaźnik poziomu naładowania, a jego pojemność do 2 Ah.

Spawarka inwertorowa DAEWOO DW 195

Spawarka inwertorowa DAEWOO DW 195  to idealnie narzędzie do domowego użytku. Urządzenie pozwala na łączenie ze sobą niemal wszystkich rodzajów stali (w tym stopowych, niestopowych), metali, a także ich stopów (np. żeliwo, aluminium). Spawarka inwertorowa DAEWOO DW 195 została wyposażona w regulację prądu spawania w zakresie od 20 A do 145 A. Tym samym narzędzie umożliwia wybór natężenia, w zależności od rodzaju wykonywanych prac. Ponadto spawarka posiada funkcję Hot Start, Arc-Force czy Anti Stick. DAEWOO DW 195 ma własny układ wymuszonego chłodzenia, a jej maksymalny czas ciągłej pracy to 6 minut. Naszym zdaniem również to narzędzie powinno znaleźć się w domowym zestawie majsterkowicza.

Kompresor powietrza DAEWOO DAC 60VD

Kompresor powietrza DAEWOO DAC 60VD  to urządzenie, które spręża powietrze. Nic więc dziwnego, że to właśnie to narzędzie znajduje swoje zastosowanie w maszynach pracujących na sprężone powietrze (np. siłowniki). Naturalnie nasuwa się pytanie, jak można wykorzystać kompresor powietrza w domu? A no, kompresor powietrza zasila narzędzia pneumatyczne, czyli takie, które są zasilane przez sprzężone powietrze, jak na przykład klucze udarowe. Ponadto za pomocą kompresora można napompować koła w aucie, rowerze, a także wykorzystać go do oczyszczania otworów podczas wiercenia (np. z trocin, opiłków metali), jak i samego stanowiska pracy.

Kompresor powietrza DAEWOO DAC 60VD posiada elektryczny silnik indukcyjny z wydłużoną żywotnością oraz wymuszonym układem chłodzenia. Mechanizm korbowy urządzenia posiada system automatycznego smarowania. Co w praktyce przekłada się na wielogodzinną ciągłość pracy. Kompresor posiada stalowy zbiornik, który został pokryty antykorozyjną powłoką. Wmontowane koła i gumowy uchwyt sprawiają, że kompresor można przenosić z łatwością w dowolne miejsce.

Odwiedź MatrixMedia.pl i uzupełnij swój niezbędnik majsterkowicza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.