Nowości od Sony: CES 2015

Tegoroczne targi elektroniczne CES 2015 przyniosły bardzo mieszane opinie pod adresem marki Sony. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy najciekawsze propozycje japońskiego producenta. Które z nich uważacie za najciekawsze? Czego zabrakło w prezentacji Sony? Te pytania pozostawiamy Wam do przemyślenia.

Nowości na CES 2015 bez przełomu?

Pomijając wypowiedzi CEO korporacji, Kazuo Hirai, pod kątem kontrowersyjnego filmu The Interviev oraz wycieku informacji z Sony Pictures, firma zaprezentowała kilka godnych uwagi produktów. Oczom obecnych ukazano nowy Ultra HD Sony X900C. Jest to najbardziej smukły telewizor LCD na świecie, który pojawi się w rozmiarach 43” do 75”. Podobnie jak najnowsza linia telewizorów BRAVIA, model Ultra HD Sony X900C będzie działał w oparciu o system Android. Ma zatem być kompatybilny ze smartwatchem i oczywiście dawać możliwość odtwarzania obrazu w 4K.

Dźwięk dookoła nas

Kolejnym ciekawym urządzeniem od Sony z targów CES 2015 jest Symphonic Light Speaker, czyli dość oryginalnie potraktowany głośnik. Na czym polega jego oryginalność? Otóż został wyposażony w szklany walec, z którego rozbrzmiewa muzyka. Dźwięk filtrowany w ten sposób daje efekt, jakby był wszędzie dookoła nas.

Konkurencja dla GoPro

Dla fanów ekstremalnych wrażeń firma przygotowała ultralekką kamerę 4K Handycam, która ma być kolejnym krokiem w rywalizacji Sony z popularną marką GoPro. Kamera jest stosunkowo tania, gdyż jej koszty oscylują w granicach zaledwie 1000 dolarów. Urządzenie wyposażono w system SteadyShot, który ma zagwarantować trzy razy lepsze nagrywanie materiałów.

Nowy Walkman

Renesans przeszedł również walkman, który pojawił się w nowej odsłonie. Sony zaprezentowało Walkman ZX2. Zamontowano w nim specjalny system, który znacznie poprawia jakość dźwięku w plikach audio. Dowiedzieliśmy się również, że Android Lollipop zawita na każdym urządzeniu z serii Xperia Z

Japońska marka zaprezentowała również Smartwatch 3, który ze wsparciem Android Wear będzie obsługiwał także GPS. Konferencja zakończyła się prezentacją Sony Smart B-Trainer, czyli mix odtwarzacza mp3 z GPS, który stanowi przydatny gadżet dla fanów biegania lub jazdy na rowerze.

Konferencja, chociaż pozbawiona przełomowych urządzeń, nadal zaoferowała wiele interesujących rozwiązań, na które fani będą czekać z niecierpliwością. Jako redakcja Matrix Media będziemy informować Was na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.