Nowości targów MWC w Barcelonie

nowości smartfony mwc 2017

Na Mobile World Congress co roku prezentowane są największe nowości z branży mobile, które niedługo trafią do sprzedaży. Dla firm jest to okazja, by zaskoczyć swoich klientów i specjalistów z branży. Nie inaczej było w Barcelonie. Sprawdźmy, na jakie produkty warto będzie poczekać w tym roku.

Smartfony Sony

Za najlepszy zaprezentowany smartfon na konferencji uznano Xperię XZ Premium. Trzeba przyznać, że taki tytuł nie jest przyznany bez powodu. Przede wszystkim Sony zainwestowało w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 z Adreno 540. Trzeba jednak zaznaczyć, że trochę poczekamy na pojawienie się tego modelu na rynku. Samsung bowiem wykupił cały zapas Snapdragona dla swojego flagowca.

W przypadku Sony warto z całą pewnością zwrócić uwagę na wyświetlacz. Będzie to najprawdopodobniej pierwszy telefon wyposażony w ekran 4K z HDR. Jakość obrazu jest więc rzeczywiście na poziomie premium. Takiej też ceny możemy się spodziewać po najnowszym flagowcu Japończyków.

Sprawdź nasze smartfony

Tablet Samsung Galaxy Tab S3

Nikt nie liczył na pokazanie Samsunga Galaxy S8, jednak Koreańczycy nie przyjechali do Hiszpanii z pustymi rękami. Zaprezentowany został tablet Galaxy Tab S3. Czym się charakteryzuje? Z pozoru jest podobny do swojego poprzednika. Ekran ma przekątna 9,7 cala i jest pokryty szkłem Gorilla Glass, dzięki czemu tablet jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nowością jest z całą pewnością Obsługa HDR, dzięki której filmy i zdjęcia zobaczymy w jeszcze lepszej jakości.

Dla większego bezpieczeństwa naszych danych zastosowano czytnik linii papilarnych. Znajdziemy tu również 4 GB RAMU i 32 GB pamięci wbudowanej, którą możemy rozbudować aż do 256 GB. Na uwagę zasługuje również świetny aparat: odpowiednio 13 i 5 Mpix.

Huawei p10

Po sukcesie modelu P9, Huawei wypuszcza kolejnego flagowce, który jest właściwie znacznie ulepszoną wersją poprzednika. Podobnie, jak w dziewiątce, otrzymujemy dwa, świetnej jakość aparaty. Jeden 12, a drugi 20 Mpix. Podobna jest również ilość RAMu, czyli 4 GB. Chiński flagowiec ma jednak parę cech, na które warto zwrócić uwagę.

Przednia kamera została zaprojektowana razem z niemiecką Leicą, co znacznie poprawia jakość obrazu. 64 GB pamięci, którą możemy rozszerzyć dzięki karcie micro SD. Krokiem w przyszłość jest też sztuczna inteligencja, która aplikacjom pomaga uczyć się naszych zachowań. Czytnik linii papilarnych został przeniesiony na przedni panel telefonu, co spotkało się z krytyką środowiska.

Nowa bateria pozwala na to, by smartfon funkcjonował przez ponad dobę na jednym ładowaniu. Telefon nie nagrzewa się ponadto podczas ładowania, ponieważ cała technologia odpowiedzialna za przesyłanie energii znajduje się w ładowarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.