Odkurzacz ręczny KARCHER VC 5. Pomoc w domowych porządkach

Karcher VC 5

Jeżeli do tej pory myśleliśmy, że cały problem z wyborem odkurzacza dotyczy decyzji, czy ma być workowy czy nie, musimy zweryfikować swoje poglądy. W asortymencie Karchera znajdziemy odkurzacze uniwersalne, piorące i te do pracy na sucho. To tej ostatniej grupy należy odkurzacz ręczny Karcher VC 5. Czy ten model to niezbędnik podczas domowych porządków czy niepotrzebny wydatek? Sprawdźmy.

Filozofia odkurzania

 

Dla Karchera odkurzanie nie jest zwykłą, prozaiczną czynnością, dlatego w swoich sprzętach wykorzystuje najnowsze technologie. Karcher VC 5 to jeden z najbardziej kompaktowych odkurzaczy do pracy na sucho na świecie. Równocześnie, pod niewielkim rozmiarem i wagą (3,2kg), kryje się naprawdę solidna dawka mocy, bo aż 500W. W jaki sposób ją wykorzystamy, zależy tylko od nas, bo odkurzacz posiada 4-stopniową regulację siły ssania. W zależności od powierzchni i zabrudzeń, możemy ją płynnie regulować.

Urządzenie posiada duży zbiornik na zanieczyszczenia, dzięki czemu skutecznie odkurzymy ok. 150m² powierzchni. Pomoże nam w tym m.in. 3-stopniowa technologia filtracji. Odpowiada za nią filtr główny, cartrige czyli filtr o dużej żywotności oraz filtr powietrza wylotowego, co składa się na niemal 100% skuteczność filtracji. Podwójny system oczyszczania filtra zadba równocześnie o jego automatyczne oczyszczenie zaraz po otwarciu.

 

Co odkurzy Karcher VC 5?

 

Skuteczność odkurzania w odkurzaczu ręcznym Karcher VC 5 jest tak samo dobra, jak w przypadku klasycznego odpowiednika. Na jego korzyść przemawiają gabaryty, które umożliwiają łatwe manewrowanie między meblami czy sprzętami oraz przewód zasilający o długości 7,5m. Po skończeniu pracy zaczepimy go bezpiecznie na 2 haki, wbudowane w urządzenie. Co więcej, wysokość odkurzacza można zmniejszyć nawet o połowę- wykorzystajmy tę opcję albo podczas sprzątania albo gdy brakuje nam miejsca na jego przechowywanie.

Co odkurzy Karcher VC 5? Jak każdy odkurzacz – podłogi, dywany, wszelkie powierzchnie tekstylne i schody. Nadaje się też do wyczyszczenia sprzętów elektronicznych i lamp. Dzięki bogatemu wyposażeniu to niesamowicie przydatne urządzenie.

 

Odkurzacze na sucho Karcher w Matrix Media

Prezenty od Karchera

 

Karcher VC 5 został wyposażony w szereg użytecznych dodatków. Do odkurzacza dołączonych jest sześć akcesoriów. Dwa filtry: o długiej żywotności i higieniczny HEPA oraz cztery dysze, w tym dysza do parkietu i trzy ssawki: do materacy, do tapicerki oraz miękka ssawka szczotkowa do delikatnego odkurzania mebli, lamp lub urządzeń elektrycznych. Dzięki teleskopowej rurze ssącej, sami zdecydujemy z jaką siłą urządzenie ma pochłonąć zabrudzenia.

 

Karcher VC 5 – pomoc w domowych porządkach

 

Odkurzacz ręczny od Karchera to bardzo funkcjonalne urządzenie. Dysponuje sporą mocą, bogatym wyposażeniem, a przy tym zajmuje dużo mniej miejsca niż klasyczny odkurzacz. To też lepsze rozwiązanie dla naszych kręgosłupów, bo możemy dopasować do siebie wysokość urządzenia. Jego koszt jest dosyć spory, ale nie przekracza 600zł. Mimo wszystko to rozsądna cena, jak na klasę i funkcje dostępne w tym modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.