Piekarnik dual cook – czy warto kupić? Polecamy najlepsze modele!

Piekarnik dual cook - czy warto kupić? | MatrixMedia

Piekarnik dual cook z wyglądu nie różni się niczym od zwykłego piekarnika, ale pozwala upiec dwie pieczenie. I to dosłownie. Posiada dwie niezależne komory, można więc jednocześnie piec różne potrawy. Liderem na tym rynku jest firma Samsung, więc polecamy dwa najlepsze modele tej marki i rozstrzygamy czy warto kupić piekarnik dual cook.

Piekarnik dual cook – czy warto kupić?

Piekarniki dual cook zyskują coraz większą popularność. Co nie dziwi, bo ta technologia pozwala na pełną elastyczność. Piekarnik można podzielić na dwie oddzielne komory i używać ich niezależnie od siebie. Takie urządzenia posiadają dwa wiatraki termoobiegu i dwie grzałki. Można więc piec jednocześnie dwie bardzo różne potrawy przy różnych ustawieniach temperatury i czasu.

Dzięki półce, która oddziela obie komory, wykonanej z materiału nieprzewodzącego ciepła, zapachy obu dań się nie przenikają. Swobodnie można więc równocześnie piec mięso i tort. W razie potrzeby, kiedy do upieczenia jest coś dużego, można wykorzystać całą przestrzeń piekarnika.

Piekarnik SAMSUNG NV66M3571BB

Jednym z najlepszych piekarników dual cook jest SAMSUNG NV66M3571BB. Ma pojemność aż 66 litrów, więc pozwala przyrządzać znacznie więcej potraw jednocześnie. Z łatwością pomieści też  pieczeń ważącą kilkanaście kilogramów. Wyposażony jest w druciany ruszt i tacę, na których można ułożyć potrawy do upieczenia. Do dyspozycji jest 25 automatycznych programów.

Piekarnik jest też bardzo wygodny w obsłudze. Zastosowano w nim nowoczesny system samoczyszczenia, który wykorzystuje zjawisko pyrolizy. Temperatura wewnątrz komory piekarnika jest drastycznie zwiększana, by wypalić wszelkie resztki i zabrudzenia zostawiając jedynie łatwy do zebrania pył. Można więc zapomnieć o czasochłonnym szorowaniu. Urządzenie jest energooszczędne – ma klasę efektywności energetycznej A. Jest też bezpieczne, bo zastosowano w nim blokadę rodzicielską.

Piekarnik SAMSUNG NV66M3531BS

Kolejny polecany przez nas model to SAMSUNG NV66M3531BS. Tutaj też mamy do dyspozycji aż 66 litrów pojemności, więc bez problemów można w nim przygotować większą ilość ulubionych potraw. Piekarnik posiada intuicyjny i łatwy w obsłudze panel sterowania, a podświetlane ikony umożliwiają wygodny wybór parametrów. Do dyspozycji jest 25 automatycznych programów – wystarczy wybrać jeden z nich, a na ekranie panelu pojawią się szczegółowe instrukcje.

Piekarnik jest wyposażony także w funkcję Pro Roasting, która pomaga w przyrządzeniu soczystych i apetycznych potraw. Mięso poddawane jest najpierw działaniu wysokiej temperatury (220°C), dzięki czemu jego pory są zamykane, a danie staje się soczyste. Później temperatura zmniejsza się do wcześniej wybranego poziomu, by powoli opiekać przygotowywaną potrawę. O czystość piekarnika dba technologia Steam Clean, dzięki której para wodna zmiękcza pozostałości potraw, które potem wystarczy usunąć jedynie za pomocą miękkiej ściereczki. Z kolei program czyszczenia katalitycznego rozpuszcza tłuszcz, który osadza się wewnątrz. To urządzenie również ma klasę energetyczną A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.