Płyta gazowa czy indukcyjna? Jaką kuchnię do zabudowy wybrać? Poradnik, cz.1: kuchenka gazowa, AMICA GHI 85312A

 

Wymiana kuchenki to, szczególnie dla kobiet, podstawowa sprawa podczas remontu kuchni. Od razu uprzedzamy, że nie była to żadna aluzja, a stwierdzenie faktów, bowiem kobiety jako estetki z natury lubią posiadać nowoczesne i funkcjonalne urządzenia. Dobrze, wróćmy do meritum, czyli kuchenek, a dokładniej płyt indukcyjnych i gazowych, o których szerzej w poniższym poradniku. Zastanowimy się wspólnie, jaką płytę grzewczą wybrać. Czy będzie to płyta indukcyjna, klasyczna płyta gazowa czy ewentualne konfiguracje, czyli postaramy się doradzić najbardziej odpowiedni zakup.

Przede wszystkim wybór płyty możliwy jest tylko wtedy, kiedy w mieszkaniu posiadamy linię gazową. Wówczas opcjonalnie możemy zastosować elektryczne rozwiązanie w postaci płyty indukcyjnej. W wypadku, kiedy w mieszkaniu nie ma gazu, zastanawianie się nad wyborem jest bezcelowe z powodu kosztów instalacji i przeróbek.

Kuchnia gazowa – czy warto?

Warto zatem przybliżyć sobie plusy kuchenki gazowej. W przypadku regularnego codziennego gotowania płyta gazowa to oszczędność ze względu na cenę jednostkową gazu, która będzie zawsze niższa od ceny czystej energii elektrycznej. Niektórzy właściciele gazowych płyt podnoszą argument, że gotowanie jest bardziej tradycyjne na gazie i nie potrafią przyzwyczaić się do ciepła wytwarzanego w inny sposób. Jest to jednak kwestia indywidualna. Jeżeli szukamy minusów, zaliczymy do nich na pewno: względnie mniejsze bezpieczeńśtwo niż w przypadku elektryki, problemy z czyszczeniem płyty i jej wygląd. Na korzyść przemawia natomiast cena ogólna, która jest niższa od płyty indukcyjnej. O zasoby gazu na świecie możemy być spokojni przez najbliższe 50 lat.

Dlaczego AMICA GHI 85312 to dobry wybór?

Kuchenka, którą wybraliśmy ze względu na stosunek ceny do jakości, to AMICA GHI 85312. Model, który zawiera wszystkie niezbędne funkcje wraz z wieloma dodatkowymi i użytecznymi opcjami. Co wyróżnia Amice GHI 85312?

Bardzo nowoczesny i estetyczny design. Płyta razem z kuchenką tworzą jednolitą całość, a dzięki obudowie o stalowej teksturze można taki zestaw łączyć z praktycznie każdym rodzajem mebli kuchennych. Płyta obsługiwana jest poprzez pokrętła umieszczone w dolnym panelu. Każdy palnik posiada zapalnik znajdujący się w pokrętle i zabezpieczenie przeciw wypływowe. Czyszczenie płyty jest bardzo proste po uprzednim demontażu rusztu. AMICA GHI 85312A oferuje cztery standardowe palniki: mały, dwa średnie i duży.

Piekarnik w tym modelu widnieje w klasie energetycznej A o mocy całkowitej 3,3 kW i pojemności 53 litry. Szyba piekarnika jest bardzo bezpieczna, co wydaje się istotne, kiedy w domu znajdują się małe dzieci. Pozostaje ona zawsze zimna, a dodatkowo sam piekarnik wyposażono w blokadę przypadkowego włączenia. Oferuje on wiele przydatnych funkcji i schematów pieczenia, w tym obrotowy rożen. Wnętrze zostało pokryte specjalną łatwo czyszczącą sie emalią, co pozwala utrzymać piekarnik w czystości.

Pamiętajmy, że montaż takiej kuchni do zabudowy powinien być wykonywany zawsze przez specjalistę, dzięki czemu mamy pewność wieloletniego i bezpiecznego użytkowania bez usterek modelu GHI 85312A.