Porównanie iPhone 8 vs. iPhone 7 – czy warto się przesiadać?

Porównanie iPhone 7 vs. iPhone 8

Już prawie miesiąc minął od premiery nowych urządzeń od Apple. Pora więc dopuścić do głosu ich pierwszych użytkowników i testerów. Oczekiwania względem nowych iPhone’ów były ogromne i zaprezentowane specyfikacje techniczne mają szansę im sprostać. Pytanie tylko, czy różnica między najnowszymi a starszymi modelami jest tak duża, że nie możemy przeżyć już ani jednego dnia bez iPhone’a 8. Przeczytajcie porównanie iPhone 8 vs. iPhone 7 – czy warto się przesiadać?

Ciężar komfortu

Zmian w „ósemce” względem poprzedniego modelu jest sporo – trzeba to przyznać. Niektóre, jak szklaną obudowę i jej nowe kolory, widać już na pierwszy rzut oka. Szkło zamiast aluminium umożliwia ładowanie indukcyjne, ale zauważalnie wpływa też na ciężar smartfona – iPhone 8 waży o 10 g więcej niż „siódemka”. Telefony nie różnią się natomiast typem wyświetlacza. W obu przypadkach zastosowano ten sam ekran LCD, z tym, że w iPhonie 8 wykorzystano technologię True Tone. Posiadacze iPadów Pro, na pewno wiecie o czym mowa. True Tone automatycznie dopasowuje jasność i kolory wyświetlacza do otoczenia. Naturalne odwzorowanie barw sprawia, że korzystanie z tego modelu jest dużo bardziej komfortowe.

iPhone 8 – szybki i wytrzymały

Szybkość to niewątpliwa zaleta iPhone’a 8. Procesor A11 Bionic działa zdecydowanie sprawniej niż poprzednie generacje, a także szybciej niż najnowsze iPady Pro, Macbooki oraz telefony z Androidem. Ma natomiast słabszą baterię niż iPhone 7 (1821 mAh zamiast 1960 mAh), ale spokojnie – nie wpływa to na długość pracy urządzenia. W sytuacjach awaryjnych mamy zresztą do dyspozycji funkcję ładowania indukcyjnego. Ładować „ósemkę” można wszystkimi dostępnym na rynku ładowarkami ze standardem Qi i to nawet w etui, chociaż wtedy będzie to trwało dużo dłużej.

iPhone 7 i iPhone 8 w Matrix Media

Lepsza jakość fotografii

Apple wie, jak ważny dla użytkowników jego sprzętów jest aparat fotograficzny. Wprawdzie tryb oświetlenia portretowego znajduje się dopiero w modelu 8 Plus, ale producent ulepszył kamerę, która wykorzystuje uczenie maszynowe. W praktyce oznacza to, że jeszcze zanim zrobimy zdjęcie, rozpozna w kadrze postaci, ruch i światło. Względem „siódemki”, iPhone 8 ma też szybszy autofokus przy słabszym oświetleniu, bardzo dobrze redukuje wszelkie szumy oraz z powodzeniem wykorzystuje nowy filtr barwny, odpowiedzialny za lepsze odwzorowanie kolorów. W urządzeniu ulepszono także tryb HDR. Wideo nagramy w rozdzielczości 4K, możemy dodatkowo zwolnić jego tempo do 240 kl./s.

 

Co słychać?

Istotna różnica między iPhone’ami dotyczy również dźwięku. Głośniki w iPhonie 8 są lepsze niż w iPhonie 7 – grają nie tylko głośniej, ale i lepiej. Usłyszycie to od razu – dźwięk jest dużo pełniejszy i mniej płaski niż w starszym modelu. Mając „ósemkę”, możemy wykreślić z naszej listy zakupów bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Nie będą nam już potrzebne.

Porównanie iPhone 8 vs. iPhone 7 – czy warto się przesiadać?

Kiedyś doradzaliśmy Wam, że jeśli macie iPhone’a 6s, a rozważacie zakup „siódemki”, lepiej poczekać do kolejnego modelu – wtedy różnica będzie bardziej zauważalna. Ten moment nadszedł. Jeśli zależy nam na sprawnym i szybkim działaniu, świetnej jakości zdjęć i filmów, a także dużym komforcie użytkowania, zdecydujmy się na iPhone’a 8. Naprawdę warto się przesiąść.

CZYTAJ TAKŻE – APPLE IPHONE 7 CZY IPHONE 6S?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.