Ranking najlepszych dysków zewnętrznych – jakie kupić w 2022?

dyski

Dyski zewnętrzne są bardzo przydatnym urządzeniem. Możliwość przenoszenia bardzo dużej ilości plików w połączeniu z szybkim transferem danych, jest czymś, czego potrzebuje bardzo wiele osób. Zdjęcia, muzyka, filmy czy też dokumenty, a to wszystko w jednym miejscu bez potrzeby dodatkowego obciążania naszego komputera czy laptopa. Dodatkowo wiele osób wykorzystuje je jako powiększenie pamięci swoich urządzeń, jeśli chce przechowywać wszystko w jednym miejscu, co też świetnie się sprawdza.

Charakterystyka dysków może różnić się od siebie kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich jest główny podział na dyski pod względem typu. Dwa główne typy to dyski HDD oraz SSD, odróżnia je od siebie kilka aspektów. Jeśli stawiasz na szybkie przesyłanie danych oraz jesteś, w stanie zapłacić większe pieniądze wybierz dysk SSD. Jeśli poświęcenie większej ilości czasu na przesyłanie danych nie jest dla Ciebie problemem lub wolisz, rozwiązanie w bardziej ekonomicznej cenie dysk HDD będzie idealnym wyborem.

Na jakie czynniki warto, jeszcze zwrócić uwagę kierując się wyborem potencjalnego dysku? Ważne z pewnością będą takie czynniki jak:

Interfejs. W zależności, które złącze wybierzesz, będzie to miało bezpośredni wpływ na prędkość przesyłania danych. Większość dysków posiada, dość standardowy typ złącz jak USB (2.0, 3.0. 3.1. 3.2 bądź USB typu C). Są również takie typy złącz jak Thunderbolt, SATA, RJ-45.

Prędkość Interfejsu. Najprościej mówiąc, jest to przepustowość, jaką dysk posiada. Poza typem złącza od niej również zależy, jak szybko będą przesyłane dane.

Pojemność. Dyski są sprzedawane w bardzo różnych wariantach, żeby każdy mógł dostosować pojemność pod swoje potrzeby. Pojemność może być dobrana zarówno do użytku domowego jak i specjalistycznego czy też biurowego.

Być może czytając, to doszedłeś do wniosków, że to idealne urządzenie dla Ciebie i przydałoby Ci się w Twoim asortymencie. Świetnie! Przejdźmy zatem do naszego rankingu 3 najlepszych dysków zewnętrznych.

Samsung SSD T7 Touch 1 TB

Kompletny dysk SSD, który łączy w sobie najważniejsze cechy dla tego urządzenia. Bardzo duża pojemność połączona z ekspresowym przesyłaniem danych a wszystko to uzupełnione zaawansowanym systemem bezpieczeństwa. Jego kompaktowy rozmiar sprawi, że bez problemu zmieścisz go wszędzie i zabierzesz ze sobą w każde miejsce.

Najważniejsze cechy:

  • Zabezpieczenie odciskiem palca
  • Błyskawiczny transfer do 1050 MB/s
  • Zaawansowana technologia z portem USB 3.2 drugiej generacji

Samsung SSD T7 Touch 2 TB

Dysk kompletny, jeśli stawiamy na wszystkie najbardziej zaawansowane parametry. Pojemność dwóch TB idealnie sprawdzi się do przechowywania bardzo dużej ilości danych. Polecamy go zwłaszcza do celów specjalistycznych oraz do pracy. Ciekawym dodatkiem jest, zabezpieczenie na odcisk palca co z pewnością ułatwi prywatność naszych danych.

Najważniejsze cechy:

  • Pojemność 2 TB,
  • Zabezpieczenie odciskiem palca,
  • Błyskawiczny transfer do 1050 MB/s.

Samsung SSD T7 500 GB

Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się dla użytkowników stawiających na praktyczne rozwiązania na co dzień. Bardziej polecamy go do użytku stricte domowego, z racji na jego 500 GB pojemność. Oczywiście, poza tym dysk nie traci, jeśli chodzi o techniczne parametry, które są na wysokim poziomie.

Najważniejsze cechy:

  • Pojemność 500 GB,
  • Dynamic Thermal Guard utrzymuje optymalną temperaturę pracy dysku,
  • Kompatybilność z wieloma urządzeniami dzięki kablom USB typu C do C i typu C do A.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.