Recenzja drona Overmax OV-X-BEE Drone 2.4

Overmax OV-X-BEE Drone 2.4

Człowiek zawsze z zazdrością spoglądał w stronę ptaków, które mogą beztrosko unosić się w przestworzach i spoglądać na świat z góry. Ludzie choć sami nie umieją latać, to potrafią tworzyć maszyny zdolne do tego. Dziś już nie trzeba wydawać majątku, aby taką posiadać. Świetnym przykładem jest dron OV-X-BEE od Overmaxa.

 

Dane techniczne Overmax OV-X-BEE Drone 2.4

 • Żyroskop: 6-osiowy
 • Czas lotu: do 8 min/bateria
 • Pilot zdalnego sterowania: TAK
 • Akrobacja 360 stopni: tak
 • Liczba śmigieł: 4 (+ 4 zapasowe)
 • Bateria: 350 mAh 3,7V
 • Dystans sterowania: do 150 m
 • Kamera: tak, 0,3 MPx
 • Czytnik kart pamięci: tak (KARTA MicroSD 1GB)
 • Parametry zasilacza: ładowarka USB 5V 0,5A
 • Nagrywanie audio/wideo: tak
 • Czas ładowania: do 120 min
 • Zasilanie pilota: 4 x AAA
 • Oświetlenie: LED
 • Konstrukcja: tworzywo sztuczne/ ABS plastik
 • Kolor: szary/żółty
 • Wymiary: 29 x 29 cm
 • Waga: 100 g

Dron rodem z książek sci-fi

Jeszcze stosunkowo niedawno drony kojarzyły się wyłącznie z literaturą science fiction. Dziś są one już codziennością. Choć niektóre modele kosztują tyle, co nowy samochód, to w sklepach są też dostępne egzemplarze w bardzo przystępnych cenach. W rezultacie drony nie są już tylko narzędziem dla profesjonalistów, czy zabawką dla bogatych hobbystów, ale mogą sprawić wiele radości każdemu z nas.

CZYTAJ TAKŻE – Dlaczego warto mieć drona?

Jednym z dronów będących w zasięgu większości amatorów jest Overmax X-BEE drone 2.4. Jego cena nie przekracza 150 złotych, a więc tyle, ile kilka wizyt na weekendowych seansach w kinie. Za tę kwotę otrzymujemy kompaktowy quadcopter z możliwością nagrywania filmów i wykonywania podniebnych akrobacji.

Przeprowadź rekonesans z OV-X-BEE Drone 2.4

Statek powietrzny Overmaxa posiada baterię o pojemności 350 mAh. Da się na niej latać przez około 8 minut. X-BEE 2.4 jest w stanie oddalić się od pilota na dystans nawet 150 metrów, co pozwoli szybko rozejrzeć się po okolicy… bez ruszania się z miejsca. Na szczęście w trakcie lotu nie trzeba nerwowo zerkać na zegarek, aby pilnować kiedy bezpiecznie wylądować, ponieważ przed rozładowaniem baterii ostrzega sygnalizacja świetlna. Ładowanie odbywa się poprzez wyjęcie akumulatora z obudowy i podłączenie do przewodu USB. Czas pełnego ładowania wynosi do 120 minut.

Sterowanie dronem Overmax jak na konsoli

Dronem steruje się za pomocą kontrolera przypominającego typowy pad z konsoli do gier. Znajdują się na nim dwie gałki; jedna do sterowania obrotami silnika, a druga do zmiany kierunków lotu. Do dyspozycji mamy też przyciski do obracania modelu względem własnej osi, latania na boki oraz w przód i w tył, uruchamiania aparatu i kamery, zmiany prędkości lotu, akrobacji oraz kalibracji. Pad jest zasilany przez trzy baterie typu AA.

X-BEE drone 2.4 wykona podniebne akrobacje

Za sprawą 6-osiowego żyroskopu X-BEE 2.4 może wykonywać efektowne akrobacje takie, jak beczka, korkociąg, czy loty na prawym lub lewym boku. Sterowanie dodatkowo ułatwia tryb Headless, dzięki któremu nie trzeba zwracać uwagi, gdzie znajduje się przód drona. Bez względu na to, w jaką stronę względem pilota ustawi się dron, zawsze poleci w wyznaczonym kierunku. Niewielki Overmax potrafi rozpędzić się do prędkości aż 33 km/h. Po zabawie urządzenie można sprowadzić z powrotem za pomocą opcji Back Home.

Wbudowana kamera w dronie Overmax

W trakcie lotu możliwe jest korzystanie z wbudowanej kamery 0,3 MPx. Przy jej użyciu możemy wykonać zdjęcia i filmy z lotu ptaka. Może nie mają one jakości lustrzanki cyfrowej, ale i tak dużo frajdy daje możliwość oglądania dobrze znanej okolicy z zupełnie innej perspektywy. Pliki zapisywane są na karcie SD. W zestawie dostajemy pamięć 1 GB, ale bez problemu możemy włożyć do czytnika karty o większej pojemności.

Śmigła na wymianę

Overmax dla zapewnienia bezpieczeństwa zastosował w swoim dronie specjalne osłonki. Dzięki nim urządzenie jest w stanie wytrzymać przypadkowe kolizje z przeszkodami. Jeżeli natomiast będą zbyt silne i dojdzie do uszkodzenia śmigieł, to wraz z X-BEE 2.4 otrzymujemy cztery dodatkowe na wymianę. Mimo to lepiej uważać w czasie lotu, żeby dłużej cieszyć się sprawnym dronem.

Drony i akcesoria

Overmax OV-X-BEE Drone 2.4 to bardzo przyjemny quadcopter do amatorskich zastosowań. Jego używanie daje mnóstwo radości. Dron potrafi wykonywać w powietrzu spektakularne akrobacje i jest w stanie oddalić się na duży dystans. Dzięki wygodnemu kontrolerowi i 6-osiowemu żyroskopowi sterowanie jest proste nawet dla mało zaawansowanych pilotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.