Recenzja: Robot sprzątający Roborock S6 MaxV

Robot sprzątający Roborock S6 MaxV | MatrixMedia

Porządek chce mieć w domu każdy, ale nikt nie lubi sprzątać. To oczywiste. Jednak od czego jest technologia, która uwalnia nas od przykrych obowiązków. Część domowych porządków może wykonać robot sprzątający. Wypróbowaliśmy Roborock Vacuum Cleaner S6 MaxV firmy Xiaomi. To najpotężniejszy model z serii Roborock, o mocy 2500 PA i sprawdza się doskonale.

Robot sprzątający z system nawigacji LiDar i czujnikiem podczerwieni

Xiaomi Roborock Vacuum Cleaner S6 MaxV to bezprzewodowy, przenośny odkurzacz automatyczny, który jest doskonałym pomocnikiem przy codziennym porządkach. Więc zamiast zajmować się odkurzaniem czy mopowaniem można spokojnie wypić kawę lub wybrać się na spacer.

Odkurzacz wyposażony jest w system nawigacji LiDar. Dzięki temu lokalizuje przeszkody na swojej drodze i szacuje ich rozmiar, po czym dostosowuje swoją trasę tak, by sprawnie je omijać. Z kolei zastosowany tu system podczerwieni umożliwia pracę także w ciemnościach. Może więc pracować także w nocy. To idealne rozwiązanie – wstajesz rano i jest posprzątane.

Xiaomi Roborock S6 MaxV – robot, który odkurza i mopuje

 Roborock S6 MaxV nie tylko odkurza, ale także mopuje podłogi. Najpierw, dzięki mocnemu silnikowi o mocy ssania 2500 PA, dokładnie czyści pomieszczenia z kurzu i brudy. Później funkcja mopowania sprawi, że umyta na mokro podłoga lśni czystością. To wszystko dzieje się automatycznie.

Można zaprogramować trasę sprzątania i określić obszary o ograniczonym dostępie czy miejsca, w których nie chcemy korzystać z funkcji mopowania. Dodatkowo Roborock S6 MaxV wyposażony jest w system Multilevel Mapping, który pozwala mu rozpoznać różne piętra w domu.

Sterowanie za pomocą smartfona

Pracę robota Roborock S6 MaxV można zaprogramować w dedykowanej aplikacji MI Home, która jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Dzięki niej w prosty sposób można ustalić godziny sprzątania w ciągu całego tygodnia. Pozwala ona także poznać mapę trasy jaką pokonuje odkurzacz  i sprawdzić, jakie przeszkody się na niej znajduję. Wtedy można je usunąć, a robot będzie sprzątał jeszcze dokładniej.

Robot ma zbiornik o pojemności 0,46 litra, a jego maksymalny czas pracy to aż 180 minut. Urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej i się ładuje, po czym wznawia sprzątanie. Zastosowano tu bardzo skuteczne filtry HEPA, a poziom hałasu który powoduje odkurzacz to tylko 67 dB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.