Samsung Galaxy A22 5G, czyli najtańsze 5G Koreańczyków

samsung_A22_5G_2

Koreański gigant zaprezentował już oficjalnie Samsunga Galaxy A22 5G. Poznaliśmy też już jego cenę – to będzie najtańszy smartfon Koreańczyków z łącznością 5G, która do niedawna zarezerwowana była tylko dla flagowców. Co jeszcze znajdziemy w tym modelu?

Najtańsze 5G Samsunga

Łączność 5G do niedawna można była dostępna tylko najdroższych modelach smartfonów. Teraz przedarła się do tych z niższej półki cenowej. Producenci rozpoczęli już wyścig w tej kategorii i wypuszczają na rynek tańsze modeli oferujące łączność najnowszej generacji.

Dołączył do niego także Samsung, a jego średniaki z 5G świetnie się sprzedają. Najtańszą propozycją Koreańczyków był do tej pory Samsung Galaxy A32 5G, ale nowy model będzie w bardziej atrakcyjnej cenie – około tysiąca złotych.

Średniak z dobrymi parametrami

Nowy średniak Samsunga wyposażony jest w 6,6-calowy ekran IPS TFT o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 60 Hz. Sercem smartfona jest z kolei ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 700 ze zintegrowanym modemem 5G. Kontroluje go Android 11 z nakładką graficzną One UI Core 3.1.

Samsung Galaxy A22 5G to minimum 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej – na wybranych rynkach dostępne będą także mocniejsze warianty z 6 i 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jest wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania 15 W, za pomocą przewodu USB-C.

Jak wypadają aparaty nowego Samsunga?

Galaxy A22 5G na tylnej wysepce ma potrójny aparat – główny o rozdzielczości 48 Mpx, ultraszerokokątny 5 Mpx oraz sensor głębi 2 Mpx. Przedni aparat umieszczony został w wycięciu w kształcie litery V i ma 8 Mpx rozdzielczości.

Nowy średniak koreańskiego giganta ma łącza Bluetooth 5.0, NFC oraz wejścia USB typu C i jack 3,5 mm. Jest też czytnik linii papilarnych na bocznej ramce. Jego wymiary to 167,2 × 76,4 × 9 mm, a waży 203 gramów.

Samsung swoim najtańszym modelem z łącznością 5G może więc podbić rynek. Choć Galaxy A22 5G będzie miał sporą konkurencję to jest to solidna marka, która dobrze się kojarzy i tym może pobić rywali z innych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.