Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Samsung Galaxy S7 – oczekujemy na flagowca z Korei

aplikacje dla mężczyzn

Flagowe smartony znanych marek zwykle wzbudzają wiele emocji wśród fanów małej elektroniki i właściwie trudno się dziwić. Odwieczny „wyścig zbrojeń” jaki trwa między Samsungiem a Apple wzbudza wiele emocji, które nasilają się w wyniku pojawiających się plotek dotyczących kolejnych generacji topowych smartfonów. Które z nich są prawdziwe? Oto Samsung Galaxy S7 informacje techniczne o nim.

W stu procentach pewne są póki co dwie rzeczy: Samsung Galaxy S7 korzystał będzie z systemu Android M oraz odchudzonej już w poprzedniku nakładki TouchWiz.

Plotki o Samsung Galaxy S7

Jeśli chodzi o plotki, jakich krąży w sieci wiele, to właściwie niczego nie można być pewnym. Najciekawsza z nich była ta dotycząca premiery smartfona, która miałaby nastąpić jeszcze w tym roku! Byłoby to sensacją, gdyby nie to, że Samsung zdementował te plotki zapewniając, ze nie ma zamiaru zmieniać tradycyjnych terminów premier swoich flagowców.

Pozytywnie rokuje natomiast cena nowego modelu, gdyż Samsung już zapowiedział, że będzie on tańszy od swojego poprzednika o około 10%. Biorąc pod uwagę koszt podstawowej wersji Galaxy S6 (2999zł) możemy spodziewać się bardzo konkurencyjnej ceny – 2700 zł za topowy model to na prawdę rozsądna kwota. Tym bardziej, jeśli przyjmiemy za prawdopodobne pozostałe plotki.

Lepsza jakość zdjęć

Zapalonych fotografów zdecydowanie zainteresuje wieść, że Samsung planuje zamontować w S7 najnowszy sensor firmy Sony (IMX300 Exmor RS), który już działa w modelu Xperia Z5 i pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 23 milionów pixeli.

Pojawiły się także plotki o wykorzystaniu technologii ClearForce stworzonej przez firmę Synaptics. Daje ona możliwość wywoływania różnych funkcji przez stosowanie na wyświetlaczu odpowiedniej siły nacisku. Pozwoli to jeszcze bardziej odchudzić nakładkę TouchWiz, dzięki redukcji liczby koniecznych „przycisków”.

Wprowadzając na rynek Galaxy S6 Samsung zdecydował się na użycie do jego budowy szkła oraz metalu, co pozwoliło smartfonowi konkurować z modelami klasy premium, które od dawna budowane były z takich materiałów. Teraz firma zamierza ponoć pójść jeszcze dalej i eksperymentuje ze stopem magnezu, który dzięki swojej elastyczności byłby mniej wrażliwy na uszkodzenia. Wpłynęłoby to także pozytywnie na wagę smartfona, a także pomogło odprowadzać ciepło.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Zmiana tworzywa, z którego zrobiona będzie obudowa, miałaby nieść za sobą także unowocześnienie ochrony wyświetlacza. Jeden z Koreańskich portali tematycznych donosi o złożeniu przez firmę Samsung wniosku patentowego na szkło ochronne  nazwie Turtle Glass, które miałoby stanowić konkurencje dla obecnego Gorilla Glass.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony, na której będziemy regularnie zamieszczać najnowsze doniesienia dotyczące specyfikacji technicznej topowego smartfona marki Samsung oraz naszego sklepu internetowego, w którym będzie g można zakupić.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów SAMSUNG!

Exit mobile version