Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Samsung Galaxy S7 – specyfikacja techniczna, czyli czego możemy spodziewać się po nowym flagowcu z Korei?

Na pytanie o najbardziej oczekiwaną premierę smartfona w 2016 roku odpowiedź jest jednoznaczna – Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 – specyfikacja techniczna – przewidywania

Z oficjalnych wiadomości nie wiemy zbyt wiele o wyglądzie smartfona Samsung Galaxy S7. Specyfikacja techniczna to zapewne również zostanie ujawniona dopiero w trakcie oficjalnej prezentacji telefonu 21 lutego. Jednak już teraz można przewidzieć, w co zostanie zaopatrzony nowy flagowiec od Sony.

Rozdzielczość: 2560×1440 (1440p, QHD)
Pamięć: 4 GB RAM
Procesor: 8 rdzeni, Qualcomm Snapdragon lub Samsung Exynos 7420, 1,5 GHz lub 2,1 GHz
Aparat: tylni 12 megapikseli, przedni 5 megapikseli
Rozdzielczość 2560×1440 pikseli powinna pozostać bez zmian – niższa będzie oznaczała krok wstecz, wyższa zaś jest w tym momencie niepotrzebna z dwóch powodów:

Zgodnie z tendencją do zwiększania ilości pamięci operacyjnej przy kolejnych generacjach telefonu, wszystko wskazuje na to, że w modelu Samsung Galaxy S7 znajdziemy 4 GB pamięci RAM. Wciąż nie wiadomo jednak, czy Samsung zdecydował się na skorzystanie z procesorów Qualcomm Snapdragon czy też może kontynuowanie swojej serii Samsung Exynos – pewnym jest natomiast, że procesor będzie zawierał 8 rdzeni. Opublikowane testy benchmarkowe wykazują, że mogą one być taktowane zegarami o częstotliwości 1,5 GHz; z drugiej strony, istnieje spora doza prawdopodobieństwa, że będzie to ponownie 2,1 GHz jak w przypadku procesora zamontowanego w Samsung Galaxy S6.

Można zastanawiać się, czemu w smartfonie Samsung Galaxy S7 ma pojawić się aparat 12 megapikseli zamiast 16, jak było to w przypadku poprzedniej generacji. Koreańska firma jednak dawno zapowiedziała, że przy kolejnym modelu pójdzie w jakość, nie zaś liczby. Dlatego też w modelu S7 należy spodziewać się większych rozmiarów pikseli, co zaowocuje zdjęciami lepszej jakości niż w przypadku Samsunga Galaxy S6.

Samsung Galaxy S7 – jak będzie się prezentował?

Przewiduje się, że Samsung Galaxy S7, podobnie jak Samsung Galaxy S6, sprzedawany będzie w przynajmniej dwóch wersjach:

Największą innowacją, jaką wprowadzono w modelu Samsung Galaxy S6 Edge oraz Edge+ był zakrzywiony ekran, który błyskawicznie zdobył szerokie grono zwolenników. Fani tego rozwiązania jako główną zaletę wymieniają więcej miejsca na ekranie oraz boczne menu dostępu. Sporo mówiono też na temat możliwości przypisania kontaktów z telefonu do barw, dzięki czemu możemy zobaczyć na zakrzywieniu, kto do nas dzwoni, nawet w momencie, gdy smartfon położony jest ekranem do dołu. W związku z takim odbiorem nie dziwne, że w telefonie Samsung Galaxy S7 koreańska korporacja decyduje się na kontynuowanie ścieżki, obranej przy poprzedniej generacji swojego flagowca.

Przy okazji najnowszej generacji flagowców z Korei zrezygnowano z modeli „plus”, które w porównaniu do swoich wersji bez dodatkowego znaku charakteryzowały się większymi rozmiarami, przekładającymi się również na wyświetlacz. W przypadku Samsunga Galaxy S6 było to 5.1 cali dla S6 i S6 Edge i 5.7 dla S6+ i Edge.

Smartfon Samsung Galaxy S7 cechować ma się różnicą w wielkości wyświetlacza zależną od tego, czy zdecydujemy się na wybranie modelu zwykłego czy zakrzywionego. W taki sposób otrzymamy 5.2 cali w wersji zwykłej – w Edge zaś już 5.5. Co jednak ważne, wszystkie telefony obsługiwać będą tę samą rozdzielczość, dlatego można być spokojnym o jakość obrazu, wyświetlanego na ekranie, w przypadku zakupu wersji zwykłej.

Czekasz na premierę Samsung Galaxy S7? Obserwuj uważnie naszą stronę – przedsprzedaż rozpoczynamy już niedługo!

Sprawdź ofertę smartfonów SAMSUNG!

Exit mobile version