Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Samsung Galaxy Z Flip – zaskakujący składany smartfon

Wydawało się, że telefon z klapką to już zamierzchła przeszłość. Okazuje się jednak, że dobrze sprawdzają się także składane smartfony. Na rynku jest ich coraz więcej, a my przyjrzymy się jednemu z nich – Samsung Galaxy Z Flip.

Duży ekran i kompaktowe wymiary

Podstawowa zaleta Samsunga Galaxy Z Flip to jego kompaktowe wymiary, które znacznie poprawiają jego mobilność. Smartfon ma duży ekran o przekątnej 6,7 cala, ale po złożeniu oczywiście jego długość zmniejsza się o połowę i telefon wygodnie mieści się w dłoni, małej kieszeni czy niedużej torebce.

Pozwala na to elastyczny ekran i dyskretny, precyzyjnie zaprojektowany zawias Hideaway. Zapewnia on płynne składanie telefonu i dowolną regulację konta złożenia. W zawiasie umieszczone są także szczotki, które chronią ekran przed kurzem. Po rozłożeniu telefonu cały mechanizm jest po prostu niewidoczny. Sam ekran Infinity Flex wyposażony jest w wyświetlacz Dynamic AMOLED zapewnia niezwykle żywe i wyraźne barwy oraz filtr światła niebieskiego chroniący oczy przed zmęczeniem. Smartfon wyposażony jest jeszcze w jeden zewnętrzny, niewielki wyświetlacz, które wyświetla m.in. zegar i powiadomienia.

Telefon jako statyw

Składany Galaxy Z Flip ma jeszcze jedną wyjątkową właściwość – może służyć jako statyw. Co pozwala wykonać stabilne zdjęcia lub filmy bez używania rąk. Pełne możliwości tego „statywu” można wykorzystać w trybie Night Mode. W ciągu 4 minut aparat wykonuje do 14 zdjęć, a następnie łączy je w idealne jasne zdjęcie. Z kolei tryb Night Hyperlapse umożliwia nagrywanie filmów nocą z dynamicznymi smugami światła.

Smartfon koreańskiego giganta wyposażony jest w dwa tylne aparaty fotograficzne. Oba o rozdzielczości 12 MP, ale jeden z nich to szerokokątny obiektyw z polem widzenia 123 stopnie. W trybie Single Take Galaxy Z Flip rejestruje obraz, analizuje go przy użyciu sztucznej inteligencji i proponuje do 14 różnych zdjęć i filmów, wykorzystując m.in. obiektyw szerokokątny, efekt bokeh, kadrowanie, technikę timelapse i nie tylko. Jest jeszcze przedni aparat do selfie, który ma aż 10 MP rozdzielczości, a telefon pozwala robić selfie w parę sekund przy złożonym ekranie.

Galaxy Z Flip jako mini laptop

Mechanizm Free-stop pozwala korzystać z Galaxy Z Flip jak z laptopa. Po złożeniu do połowy i umieszczeniu na płaskiej powierzchni zostanie automatycznie przełączony w tryb Flex. Dzięki temu można używać górnej połowy ekranu do przeglądania, a dolnej do sterowania. W tej pozycji można także bez konieczności trzymania telefonu przeprowadzać rozmowy wideo. Górny ekran wyświetla obraz, a dolny ekran umożliwia sterowanie telefonem bez konieczności trzymania go w dłoni.

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry Samsung Galaxy Z Flip, to nie odbiegają one zbytnio od flagowców koreańskiego giganta. Podstawowym wyróżnikiem jest tu składany ekran i możliwości jakie ona daje. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednej rzeczy – znów można kończyć rozmowę zamknięciem telefonu.

Exit mobile version