Samsung S22 czy Z Fold4 – który wybrać do pracy?

Samsung S22 czy Z Fold4 – który wybrać do pracy? | MatrixMedia

Najnowszy flagowiec Samsunga z serii Galaxy S czy nowy „składak” koreańskiego giganta? Jaki smartfon wybrać do pracy – Samsung S22 czy Z Fold4? Oba telefony oferują najnowsze rozwiązania, ale są też różnice – podstawowa to oczywiście ich konstrukcja. Sprawdźcie porównanie obu urządzeń, które ułatwi wybór odpowiedniego smartfona do pracy.

Mocny procesor w obu smartfonach

Sercem każdego smartfona jest procesor. Tak Samsung Galaxy S22, jak i Samsung Galaxy Z Fold4 pod tym kątem to górna półka. Oba flagowce zapewniają superszybkie działanie i brak opóźnień. Co ważne jest nie tylko przy zaawansowanych grach, ale także przy pracy ze smartfonem. W Galaxy S22 mamy Exynos 2200 wykonany w technologii 4 nm, który działa z 8 GB pamięci RAM. Z kolei w Galaxy Z Fold4 skrywa się najnowocześniejszy Snapdragon 8 Plus Gen.1 Octa-Core, który współpracuje aż z 12 GB pamięci RAM LPDDR5. W S22 mamy do dyspozycji 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, z kolei w Fold4 aż 512 GB.

Wyświetlacz – jeden lub dwa

Po procesorze i pamięci RAM, które napędzają każdego smartfona należy zwrócić uwagę na wyświetlacz. W Galaxy S22 mamy ekran o przekątnej 6,1” FHD+ Infinity-O, wykonany w technologii Dynamic AMOLED 2X. Jest wyjątkowo jasny – w szczytowej jasności potrafi osiągnąć do 1300 nitów, by wszystkie prezentowane treści były czytelne. Za płynność wyświetlanych grafik odpowiada odświeżanie ekranu z wysoką częstotliwością do 120 Hz.

Złożony Fold4 oferuje ekran o przekątnej 6,2” Infinity-O w technologii Dynamic AMOLED 2X. Po rozłożeniu mamy duży ekran główny o przekątnej aż 7,6” – to przestrzeń robocza dostępna dla tabletów. To wyświetlacz Infinity Flex wykonany w Dynamic AMOLED 2X. Jest też wsparcie rysika S-Pen, który ma 132 mm długości i waży zaledwie 8 g – tyle, co normalny długopis. Dla ochrony ekranu posiada okrągłą i chowającą się pod wpływem nacisku końcówkę. Tak w mniejszym, jak i w głównym ekranie w Fold4 wyświetlacz oferuje płynne, adaptacyjne odświeżanie do 120 Hz.

Aparaty dają wiele możliwości

Smartfon to także aparat fotograficzny i to nie tylko na wakacjach. Przydaje się także w pracy, a pod tym kątem oba flagowce Samsunga wiele oferują. W Galaxy S22 mamy potrójny aparat tylny: główny – 50 MP (OIS, F 1.8), ultraszerokokątny – 12 MP (F 2.2) i tele 3x (OIS, F 2.4). Z tyłu mamy jeszcze Space Zoom do 30x, a z przodu kamerę 12 MP (F 2.2). Galaxy S22 to także Nightografia, czyli niezwykle jasne i kolorowe zdjęcia nocne. Aparat został wyposażony w duże piksele (2 µm), które lepiej wyłapują światło, by także po zmierzchu rejestrował zdjęcia i filmy pełne barw, z mnóstwem szczegółów i świetnym kontrastem. Dodatkowo aparat wspiera sztuczna inteligencja, dobierając optymalne ustawienia.

W Fold4 także mamy potrójny aparat tylny: główny – 50 MP (OIS, F 1.8), ultraszerokokątny – 12 MP (F 2.2.) i tele 3x (OIS, F 2.4). Tylny aparat oferuje także Space Zoom 30x. Jest też aparat przedni 4 MP FF (F 1.8) oraz aparat zewnętrzny 10 MP FF (F 2.2). Składany telefon daje tu dodatkowe możliwości. Przy kadrowaniu zdjęcia na głównym ekranie portretowana osoba może zobaczyć podgląd zdjęcia na ekranie mniejszym. Z kolei w trybie Flex na górnej części ekranu widać zdjęcie lub film, a na dolnej elementy sterujące aparatem i podgląd 100 ostatnich zdjęć. Tryb Flex pozwala także na wygodne wideorozmowy ze współpracownikami. Dodatkowo ustawiony pod kątem smartfon daje nowy, komfortowy sposób nagrywania wideo.

Mocna bateria w mocnym telefonie

Bardzo ważna w każdym telefonie jest oczywiście wytrzymała bateria. Galaxy S22 posiada posiada baterię o pojemności 3700 mAh oraz wspiera szybkie ładowanie 25 W. W Galaxy z Fold4 jest mocniejsza bateria 4400 mAh i szybkie ładowanie 25 W. Tu mamy jednak mocniejszy procesor i dwa ekrany, więc smartfon potrzebuje więcej mocy. Oba telefony można także ładować bezprzewodowo. Mają też mocną aluminiową obudowę i są wodoodporne.

Podsumowując oba smartfony Samsunga – Galaxy S22 i Galaxy Z Fold4 to urządzenie z górnej półki. Każdy z nich idealnie sprawdzi się jako telefon do pracy. Oczywiście Fold4 z racji swojej składanej konstrukcji daje o wiele więcej możliwości, który nie ma w tradycyjnych smartfonach. Wszystko jest jedna kwestią indywidualnych upodobań i… zasobności portfela. Galaxy Z Fold4 to zdecydowanie większy wydatek niż Galaxy S22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.