SJ6 LEGEND ACTION CAM – doskonała alternatywa dla GoPro

SJ6 LEGEND ACTION CAM – doskonała alternatywa dla GoPro

Ogłaszamy nowy rozdział w epoce kamer sportowych. Choć wymagania co do tych sprzętów stale rosną, to i producenci zawieszają poprzeczkę coraz wyżej. Tak powstał SJ6 Legend Action Cam – doskonała alternatywa dla GoPro. Czy ta mała kamerka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników? Jakie ma wady, a jakie zalety? Zachęcamy do lektury!

Lepsza od GoPro?

Co przemawia za kamerami sportowymi? Przede wszystkim rozmiar. Zmieścimy je do torby czy plecaka, zabierzemy na wycieczkę albo zamontujemy na kierownicy roweru. Dzięki nim uwiecznimy ważne dla nas momenty i to bez zbędnych nerwów, czy sprzęt wytrzyma nawet intensywne eksploatowanie. Wielu użytkowników kamery SJ6 Legend Action Cam dostrzeże w niej pewnie podobieństwo do GoPro, ale okazuje się, że nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy, by osiągnąć poziom takiego profesjonalnego sprzętu. Różnice w kwotach sięgają kilkuset złotych, a oba typy kamer sprawdzą się w niemal takim samym stopniu.

Kamera sportowa SJ6 Legend Action Cam

Przejdźmy do konkretów

Kamera SJ6 Legend Action Cam umożliwia nagranie filmów w rozdzielczości HD, Full HD oraz 4K. Odpowiada za to m.in. matryca CMOS 16 mln pikseli oraz ultraszerokokątny obiektyw 166°. Obrazy charakteryzują się wysoką ostrością detali, świetnie spisuje się również stabilizacja. No chyba, że jedziemy rowerem po bardzo wyboistej drodze, ale w tej sytuacji to raczej zrozumiałe. W samochodzie stabilizacja obrazu działa bez zarzutu i to zarówno w dzień, jak i w nocy. A jeśli mamy wątpliwości co do tego, jak wyszło zdjęcia lub nagranie, podejrzyjmy je na dotykowym ekranie LCD o przekątnej 2”. Mamy też jeszcze jedną opcję. Jeśli chcemy zobaczyć obraz z innej perspektywy niż ta, którą w danej chwili widzimy, włączmy funkcję korekcji zniekształceń. Kamera SJ6 Legend Action Cam może pracować w kilku trybach: zwykłe nagrywanie, film poklatkowy, time lapse, seria zdjęć, slow motion, zdjęcie, wideo+zdjęcie, tryb samochodowy oraz tryb podwodny. Ta ilość robi wrażenie, prawda? W nawiązaniu do ostatniego, podwodnego trybu, dodajmy jeszcze, że sprzęt jest wodoodporny ( wytrzyma zanurzenie do 30m), nie straszny mu też kurz i zarysowania. Miłośnicy sportów ekstremalnych będą zachwyceni.

Zobacz kamery sportowe w Matrix Media

Funkcje dodatkowe kamery SJ6 Legend Action Cam

Wybrana przez nas do oceny kamera sportowa została wyposażona w kilka użytecznych funkcji. Po pierwsze, Wi-Fi. Po drugie, możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu przez USB, a po trzecie – własną aplikację mobilną. Wbudowano jej moduł aktualizacji kamerki, przez co zajmuje sporo miejsca ( z możliwych 128 GB), ale działa sprawnie, a my mamy dostęp do jej najnowszych wersji. Urządzeniem da się łatwo sterować za pomocą dodatkowego pilota, to kolejna zaleta. Minus to bateria 1000 mAh, która wystarczy na 1 godz. 26 min. pracy, jeśli używamy kamerki w samochodzie. To dosyć krótko, biorąc pod uwagę niewielkie gabaryty urządzenia ( 60 x 41 x 24,7 mm).

CZYTAJ TAKŻE – JAK WYBRAĆ KAMERĘ SPORTOWĄ?

SJ6 LEGEND ACTION CAM – doskonała alternatywa dla GoPro

Dobre zdjęcia i filmy wcale nie muszą pochodzić ze sprzętu wysokiej klasy. Na przykładzie kamerki SJ6 Legend Action Cam widać wyraźnie, że niewysoka cena ( ok. 650zł) nie jest tutaj żadnych wyznacznikiem. Sprzęt radzi sobie świetnie w każdych warunkach, oferuje nam też bardzo wiele możliwości wykorzystania. Tak, to zdecydowanie dobry zamiennik dla GoPro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.