Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Smartwatch czy Smartband? Wybieramy najlepszy gadżet

sony smartwatch czy smartband

Żyjemy w czasach, w których posiadanie smartfona to absolutny standard. Użytkownicy chcą być obecni w sieci stale, otrzymywać powiadomienia, dzielić się ze światem ciekawostkami ze swojego życia. W związku z tak szybko postępującą rewolucją technologiczną, na rynku pojawiło się wiele dodatkowych akcesoriów, które stały się uzupełnieniem możliwości smartfonów. Dzisiaj chcemy poruszyć temat smartbandów oraz ich rozwiniętych form, czyli smartwatchy.

• Smartwatch i smartband – czym się właściwie różnią?
• Smartwatch Samsung Gear S3 – pośrednik między tobą a światem internetu
• Podsumowanie

Smartwatch i smartband – czym się właściwie różnią?

 

Pamiętasz jak w 2004 roku Lance Armstrong promował akcję LIVESTRONG? Robił to za pomocą niewielkiej opaski z nazwą fundacji, którą nosił na nadgarstku podczas wystąpień publicznych i turniejów. To właśnie ta idea przyświecała twórcom pierwszych dostępnych na rynku smartbandów. Urządzenia stały się naturalnym krokiem rozwoju dla speców od elektroniki, którzy kierując się myślą „wszystko jest lepsze, gdy ma Bluetooth” – wprowadzili na rynek coraz lepsze modele.

W swojej budowie smartband nie posiada podzielonej przestrzeni, w której znajdziemy kopertę wyświetlacza i opaskę jak w przypadku smartwatchy. Głównym zadaniem tego gadżetu jest zbieranie informacji na temat naszych aktywności, przykładowym modelem, który skutecznie oddaje wszystkie zalety smartbandu jest Sony SmartBand SWR30. Urządzenie wykrywa twoją aktywność oraz lokalizację gdy chodzisz, biegasz a nawet monitoruje kiedy śpisz.

Prosty interface zapewnia możliwość przełączania muzyki w telefonie bez konieczności wyciągania go z kieszeni. Na wyświetlaczu sprawdzisz godzinę, przeczytasz SMS lub odbierzesz połączenie. Dużą zaletą, smartbandów jest możliwość dostosowywania wyglądu urządzenia według preferencji użytkownika. Model SmartBand SWR30 na pewno przypadnie do gustu osobom aktywnym fizycznie, którzy lubią trzymać rękę na pulsie w czasie treningu. Jednak to smartwatche aktualnie królują na rynku, który po fenomenie smartbandów szybko zapragnął rozwinięcia tego rodzaju urządzeń i udoskonalenia ich formy.

Sprawdź opaskę Sony Smartband

 

Smartwatch Samsung Gear S3 – pośrednik między tobą a światem internetu

 

Przejdźmy jednak to konkretów ponieważ właśnie tego rynek zaczął się domagać, w krótkim czasie po wprowadzeniu smartbandów. W wyniku usilnych prac znanych marek jak Sony lub Samsung, na rynku pojawiły się lepsze generacje urządzeń określonych mianem smartwatch, które posiadały w swojej budowie wyraźny podział na wyświetlacz oraz opaskę utrzymującą urządzenie na nadgarstku.

Dlaczego smartwatche stały się jednym z najbardziej popularnych gadżetów na rynku? Wszystko to czego smartfon nie może, można umieścić w smartwatchu. Jednym z ciekawych modeli smartwatcha jest Samsung Gear S3, który jest doskonałą propozycją, dla osób szukających gadżetów z segmentu premium.

Gear S3 to urządzenie, które na pierwszy rzut oka wydaje się być klasycznym zegarkiem. Skąd więc przydomek „smart”? Głównym powodem, jest nafaszerowanie urządzenia najnowocześniejszą technologią, o której smartbandy mogły jedynie marzyć. Galaxy Gear S3 posiada wbudowany barometr, wysokościomierz, prędkościomierz, krokomierz i pulsometr oraz moduł GPS dzięki czemu możesz zawsze precyzyjnie monitorować postępy w czasie treningów.

Urządzenie posiada aż 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą możesz wykorzystać jako magazyn dla swoich ulubionych piosenek. Dzięki Gear S3 możesz odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, czytać wiadomości tekstowe, e-maile lub łączyć się z Social Media.

Obecnie smartwatch posiada dostęp do aż 1000 aplikacji, a i ta liczba rośnie z dnia na dzień. Obsługa urządzenia jest również prosta, a sprowadza się do obrotowego pierścienia wykonywanego ze stali nierdzewnej. Za pomocą którego możesz sterować funkcjami urządzenia oraz personalizować wygląd wyświetlacza.

 

Podsumowanie

 

Smartband posiada wiele ciekawych, jednak ograniczonych funkcji. Jeżeli trenujesz lub chcesz korzystać z tego rozwiązania podczas spotkań biznesowych, to smartwatch będzie dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że najważniejsza jest wygoda nie tylko w trakcie noszenia, ale również w trakcie korzystania z funkcji społecznościowych lub podczas korzystania z internetu. W tym wypadku „inteligentne zegarki” deklasują smartbandy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, nie wahaj się i napisz do nas. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Sprawdź nasz smartwatche

Exit mobile version