Sony DSC-RX100M5 – mały kompakt o wielkich możliwościach

sony dsc rx100m5

Kompakty z Japonii już od kilku lat ugruntowują swoją pozycję na rynku. Coraz częściej interesują się nimi również profesjonaliści, którzy nie zawsze mają ochotę w każdą podróż zabierać ze sobą ciężką lustrzankę. Nowy model DSC-RX100M5, czyli piąte dziecko z rodziny RX100 zdecydowanie potwierdza, że kompakty stają się nie tylko coraz bardziej smart, ale również coraz bardziej pro.

Uchwyć wszystko – szybki autofocus

Często zdjęcia nie oddają emocji, które towarzyszą najlepszym wydarzeniom w naszym życiu. Nieostre zdjęcia to zmora, z którą Sony postanowiło walczyć. W Tokio stworzono jednak autofocus, który powszechnie uznawany jest za najszybszy na świecie. System Fast Hybrid AF umożliwia ustawienie ostrości w zaledwie 0,05 sekundy. Taka prędkość umożliwi Wam zrobienie dobrego zdjęcia nawet w biegu. Dodatkowo wszystkie zdjęcia są wykonywane ze śledzeniem AF/AE.

O ostrości i jakości zdjęcia świadczy jednak znacznie więcej elementów. W przypadku DSC-RX100M5 tych elementów możemy ustawić aż 315, ponieważ tyle pól AF znajduje się na matrycy, pokrywając ponad 60% jej powierzchni. Wykonywane zdjęcia w pełnej rozdzielczości mogą mieć nawet 20,1 megapiksela. W gruncie rzeczy to więcej niż potrzebujecie.

Obiektyw i system przetwarzania obrazu w Sony DSC-RX100M5

Zaletą obiektywu ZEISS® Vario-Sonnar T 24–70 mm jest przede wszystkim jego przed wszystkim jego jasność F1,8 – F2,8. Nowocześniejszy przetwornik obrazu umożliwia wykonywanie zdjęć znacznie lepszej jakości bez ziarna, nawet przy ustawieniu wysokiego poziomu ISO. Warto również zwrócić uwagę na bardzo szeroki zakres pracy migawki. Jej najkrótszy czas otwarcia wynosi 1/32 000s.

Wybór dla fanów filmowania

Osoby, które wykorzystują aparaty również do kręcenia filmów powinny być zadowolone z jakości, jaką uzyskają, używając nowego Sony DSC-RX100M5. Możemy kręcić w rozdzielczości 4K, a piksele na nagraniu nie będą grupowane, dzięki czemu jakość jest znacznie lepsza. W nowym modelu mamy możliwość regulowania ostrości zgodnie z własnymi upodobaniami, jak i szybkości kręcenia. W tym drugim wypadku zakres jest całkiem spory, ponieważ możemy kręcić z prędkością 1000 kl./s, jak i spowolnić film 40 krotnie. Dodatkowo mamy możliwość wgrywania do aparatu dodatkowych aplikacji, dzięki którym będzie w stanie wprowadzać kolejne zmiany w warstwie wizualnej.

Sprawdź nasze kompakty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.