SONY GTK-XB90 – nowa seria głośników Bluetooth SONY

Głośnik Sony GTK-XB90 z Extra Bassem

W rodzeństwie nowych głośników Bluetooth, oprócz modelu XB60, o którym pisaliśmy wcześniej, znajdziemy także jego większego brata – Sony GTK-XB90. Jest większy i mocniejszy, ale rozkręci tak samo dobrą (i głośną!) imprezę. Jeśli lubicie swoich sąsiadów i troszczycie się o ich spokojny sen, zabierzcie ten sprzęt z dala od domu i sprawdźcie, na co go stać. SONY GTK-XB90 – nowa seria głośników Bluetooth SONY. Poznajmy go bliżej.

Extra moc

 

Najważniejszą funkcją głośnika Sony GTK-XB90 jest Extra Bass. Odpowiada za wzmacnianie niskich tonów utworu, dając efekt głębokiego dźwięku, znanego m.in. z festiwali muzycznych. Klimat zapewnia również oświetlenie Infinity Mirror – białe diody LED pulsujące w rytm muzyki oraz linie świetlne okalające głośniki dają efekt stroboskopowy i pozwalają poczuć się jak w klubie. Głośnik Sony GTK-XB90 wprawdzie nie należy do najmniejszych ( jego wymiary to 336 x 670 x 335 mm) i najlżejszych sprzętów (waży 14kg), ale dzięki wbudowanym uchwytom można go łatwo transportować. Pomyślcie, gdzie chcielibyście zorganizować kolejną imprezę – producent, dzięki akumulatorowi, zagwarantował zabawę do białego rana. Różnicę między tym modelem głośnika a jego poprzednikiem widać w czasie pracy. Ładowanie XB90 zapewnia działanie sprzętu przez 16 godzin, a jeśli włączymy energooszczędny tryb Stamin, jako bonus dostaniemy dodatkowo 4,5 godziny muzyki. Oprócz tego sposobu ładowania, mamy też do dyspozycji uzupełnianie energii poprzez sieć energetyczną lub przez akumulator. Uruchamia się on automatycznie, gdy głośnik nie jest podłączony do prądu.

Najwyższa jakość dźwięku Sony GTK-XB90

 

Jakość dźwięku to priorytet

 

Sony, niezależnie od tego, czy wypuszcza na rynek głośniki, słuchawki, czy odtwarzacze mp3, zawsze stawia na jakość dźwięku. W XB90 zastosowano system DSEE ( Digital Sound Enhancement Engine), odpowiadający za cyfrowe wzbogacanie dźwięku. Przywraca on do dźwięków składowe o wysokich częstotliwościach, dlatego utwory brzmią niemal dokładnie tak, jak w pierwotnym nagraniu CD. Tryb ClearAudio+ z kolei automatycznie koryguje ustawienia dźwięku i poprawia jakość odsłuchu.

 

Zobacz produkty Sony w naszej strefie marek

Jaki tu spokój…

 

Za cicho? Aktywujmy funkcję Wireless Party Chain i podłączmy do urządzenia do 10 innych głośników i uzyskajmy większą moc dźwięku. Muzykę prześlemy dzięki technologii NFC One-touch i szybkiemu połączeniu Bluetooth. Komunikaty możemy też przekazać za pomocą Wi-Fi. Nie musimy się więc obawiać, że ktokolwiek podczas zabawy potknie się o zwoje kabli. Jeśli wzięliśmy na siebie rolę organizatora imprezy, spoczywa na nas odpowiedzialność za jej kontrolowanie. W tym przypadku oznacza to sterowanie muzyką z poziomu dwóch aplikacji. Sony Music Center pozwala zmieniać ustawienia dźwięku oraz tworzyć playlisty, Dzięki Fiestable, między innymi, dopasujemy do siebie kolory oświetlenia, włączymy kontrolę DJ lub mikrofon. Taką obsługę niewątpliwie ułatwi nam intuicyjna funkcja sterowania gestami.

Głośnik Sony GTK-XB90 na Bluetooth

CZYTAJ TAKŻE – Sony Soundbar HT-SF150 – test audio

SONY GTK-XB90 – nowa seria głośników Bluetooth SONY

 

Nowe głośniki od Sony to dźwiękowy majstersztyk, obok którego trudno przejść obojętnie. Za ok. 2000zł otrzymujemy doznania muzyczne najwyższej klasy oraz możliwość zorganizowania imprezy, gdzie tylko przyjdzie nam ochota. XB90 na pewno będzie królem parkietu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.