Sony Play Station 4 – konsola o niezwykłych możliwościach

Wśród graczy od lat trwa dyskusja dotycząca tego, która platforma do gier jest najlepsza. Społeczność miłośników gier wideo debatuje, czy na panteonie znajdzie się PC , czy któraś z najnowszych konsol jak Play Station 4 lub Xbox One. Dzisiejszy wpis ma na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze cechy konsoli Play Station 4, która w naszym przekonaniu doskonale sprawdzi się jako prezent na nadchodzące Święta.

Sony Play Station 4 następca PS3

Konsola Sony PlayStation 4 (PS4) to następczyni konsoli PS3, którą doskonale znają wszyscy gracze. Po raz pierwszy Sony zaprezentowało możliwości systemu 20 lutego 2013 r. na specjalnie zorganizowanej konferencji PlayStation Meeting 2013. Konsolę PS4 wykonano z matowego i błyszczącego plastiku, który cechuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia zewnętrzne. Obudowa jest stylowa, lekko zakrzywiona, przez co nabiera charakteru. Konsola jest mniejsza niż PS3 Slim, nie posiada wyprowadzonego na zewnątrz zasilacza. Układ chłodzenia został tak dobrany, aby urządzenie się nie przegrzewało, co jest istotnym elementem podczas długich godzin spędzonych na graniu.

Bogate wnętrze

We wnętrzu znajdziemy silny procesor, który został przygotowany specjalnie na potrzeby PS4. Wykonano go w technologii APU (procesor główny i układ graficzny w jednym chipie) firmy AMD (kod: Jaguar) i wyposażono w 8 rdzeni. Architektura chipu to x86-64,  a pamięć wewnętrzna mieści 500GB, jednakże Sony dopuszcza zmianę tego parametru we własnym zakresie. Pamięć operacyjna następczyni PS3 to 8GB GDDR5, która jest współdzielona z układem graficznym. Prędkość oscyluje wokół 176GB/s.  Jak widzimy, konsola posiada ogromną moc obliczeniową oraz wydajną pamięć operacyjną, która zapewni nam długie godziny grania bez „lagów” oraz „glitchy”. Jaka jest siła graficzna konsoli? Otóż wewnątrz urządzenia Sony umieściło układ graficzny AMD Radeon o mocy 1.84 TFLOPS, 1152 rdzenie, 28nm. Rozdzielczość, jaką serwuję konsola nowej generacji, stanowi 1080p 60FPS dla gier oraz 4K dla filmów, co było oczekiwanym standardem.

Najważniejsza jest kompatybilność

Graczy najbardziej ucieszy kompatybilność wsteczna konsoli, czyli możliwość grania w gry dostępne na PS3 za pomocą systemu GAIKAI, PS Cloud i Internetu. W celu zapoznania się z bardziej dokładną specyfikacją techniczną zapraszamy na stronę producenta SONY<, gdzie w tabeli przedstawiono szczegółowe dane urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.