Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Sprawdzamy Samsunga Galaxy A50

Smartfon Samsung Galaxy A50

Samsung od robi coraz lepsze telefony ze średniej półki cenowej. Jego serie J i A stopniowo stają się coraz bardziej udane i bardziej atrakcyjne. Wobec chińskiej ofensywy koreański producent jeszcze bardziej się zmobilizował, a Galaxy A50 to najlepszy przykład tego, co się dzieje, gdy ta firma bierze się do roboty.

• Ekran w Samsungu Galaxy A50
• Jakość aparatów w Galaxy A50
• System z interfejsem One UI

Tylny panel to miejsce, gdzie Samsung się naprawdę postarał. Jest on wykonany z połyskującego plastiku, który rozbija światło i tworzy atrakcyjne kolory. W żadnym innym smartfonie czegoś takiego wcześniej nie było i taka estetyka powoduje, że telefon zdecydowanie wybija się wizualnie w swojej lidze. Jednocześnie tył telefonu przyciąga odciski palców i wszystkiego, co na nich mamy, więc często trzeba go wycierać.

Ekran w Samsungu Galaxy A50

Jeśli chodzi o rozmiar, to A50 jest bardzo podobny do A30. Ma dokładnie taki sam wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U o przekątnej 6,4 cala, a grubość urządzenia to 7,7 milimetra. Wydaje się trochę dużawy, gdy próbujemy sięgnąć do przycisków Power i głośności, ale w przeciwieństwie to A30 nie ma on skanera linii papilarnych, więc nie trzeba aż tak się wyciągać, żeby go załączyć.

Urządzenie jest zgrabne, posiada gniazdo słuchawkowe jack i port ładowania USB-C u dołu, a z boku wspomniane przyciski głośności i Power.

CZYTAJ TAKŻE – Recenzja smartfona Samsung Galaxy S10

Zamiast tylnego skanera telefon posiada optyczny czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz, który jest jednym z najjaśniejszych punktów telefonu. Mamy tu rozdzielczość Full HD+ i wszystko na nim wygląda absolutnie fantastycznie. Kolory są głębokie do granic możliwości, a znajdziemy tu też wsparcie Widevine L1 DRM, co oznacza, że możemy streamować wideo w wysokiej rozdzielczości z Netfliksa.

Jakość aparatów w Galaxy A50

Z tyłu i z przodu znajdziemy dwie kamery i obie są 25-megapikselowe. Mamy tu też soczewki szerokokątne, które pozwalają na większą uniwersalność zastosowań. Obie kamery robią świetne zdjęcia przy dobrym świetle. Dopiero przy małym natężeniu oświetlenia sprawy wyglądają gorzej, ale to jest problem większości urządzeń ze średniej półki. Ogólnie zdjęcia wyglądają bardzo dobrze na ekranie, choć w szczegółach może być gorzej.

CZYTAJ TAKŻE – Samsung Galaxy Buds – idealne słuchawki bezprzewodowe do smartfona

Procesor zastosowany w urządzeniu to Exynos 9610. Jest on wykonany w technologii 10 nm i posiada osiem rdzeni taktowanych 2300 megaherców. Procesor graficzny do Mali G72 MP3, który radzi sobie poprawnie w grach, nawet jeśli ustawimy wszystko na maksimum. Nie przywiesza się, nie ma slideshowu, a urządzenie nawet przy dłuższym graniu nie nagrzewa się za bardzo.

Zależnie od wariantu, możemy nabyć wersję z czterema lub sześcioma gigabajtami RAM-u, a obie mają 64 gigabajty pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzać kartami pamięci do 512 giga.

System z interfejsem One UI

Mamy tu fabrycznie wgrany system Android Pie a interfejsem One UI, który jest prawie identyczny jak ten w S10. Nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia na jego temat, bo jest on dość standardowy i nie ma przesady z bloatware.

Smartfony z Androidem

Samsung Galaxy A50 to świetna propozycja koreańskiego giganta. Jeżeli szukamy telefonu ze średniej półki, to warto się mu przyjrzeć. Wykonanie i oferowane funkcje w takiej cenie nie powinny nas zawieść.

Exit mobile version