Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Suszarki do włosów z jonizacją – co warto o nich wiedzieć?

Suszarka do włosów to podstawa w każdej łazience. Coraz częściej jest to suszarka z funkcją jonizacji, która do niedawna była dostępna tylko dla profesjonalistów w zakładach fryzjerskich. Jak jonizacja wpływa na włosy i co warto wiedzieć o takich suszarkach?

Zwykłe suszarki mogą szkodzić włosom

Suszarka to urządzenie, które znacznie ułatwia życie. Szczególnie o poranku, kiedy trzeba się szybko ogarnąć przed wyjściem do pracy. Dzięki niej można zaoszczędzić sporo czasu po umyciu głowy i ułatwia stylizację fryzury. Z suszarek chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale takie termiczne zabiegi mogą zaszkodzić włosom.

Włosy są naturalnie naładowane dodatnio, a podczas suszenia ciepłym powietrzem ich łuski się rozchylają i powstają dodatnie ładunki elektryczne. Przez to włosy stają się szorstkie i matowe, a w dodatku mogą się puszyć i elektryzować. Wyjściem jest suszenie głowy zimnym powietrzem, ale to niezbyt przyjemne i czasochłonne. Lepszą opcją jest jonizacja.

Jak działa jonizacja w suszarkach?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej suszarek z opcją jonizacji włosów, ale nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi. Ich działanie jest bardzo proste – jonizacja to nic innego jak neutralizowanie dodatnich ładunków, które szkodzą włosom. Specjalny generator wytwarza jony ujemne, które kierowane są na włosy wraz ze strumieniem ciepłego powietrza. Dzięki temu włosy się nie puszą i nie elektryzują, a są bardziej błyszczące i gładkie. Można więc poprawić ich wygląd nie wydając fortuny w zakładach fryzjerskich. Zaś ceny suszarek z funkcją jonizacji nie różnią się zbytnio od cen tych tradycyjnych.

Zalety jonizacji włosów:

Działanie jonizatora można wzmocnić zimnym strumieniem powietrza pod koniec suszenia. Taki nawiew wspiera zamykanie łusek włosów i ułatwia ich stylizację.

Exit mobile version