Telefon dla dziecka do szkoły

Aktualizacja 2017
Każdy rodzic zastanawia się, czy powinien zakupić telefon dla dziecka do szkoły. Przyznajemy, że trudno odpowiedzieć na to pytanie. Rodzice chcą być w stałym kontakcie z dzieckiem, martwią się o jego bezpieczeństwo, ale również o to, czy wydane pieniądze na telefon nie pójdą na marne. W tym wpisie przedstawimy telefony, które idealnie nadają się na telefon dla dziecka do szkoły. Zanim przejdziemy do meritum, zastanówmy się, jaki on powinien być.

Czy dzieci powinny posiadać telefony?

Z przeprowadzonych w USA badań wynika, że aż 46% dzieci pomiędzy 8 a 12 rokiem życia posiada telefon komórkowy. Zazwyczaj swoją pierwszą komórkę amerykańskie dzieci otrzymują mając 10-11 lat. Głównym powodem, dla którego rodzice decydują się na wręczenie dziecku komórki, jest obawa o jego bezpieczeństwo oraz chęć posiadania stałego kontaktu na wypadek sytuacji awaryjnej. Poza tym motywująco działa również planowana dłuższa rozłąka, np. z powodu wyjazdu na kolonię lub do zielonej szkoły.

Jednocześnie rodzice coraz rzadziej spotykają się z krytyką takiej decyzji wśród najbliższych. Bardzo często chrzestni czy dziadkowie, po konsultacji z rodzicami, wybierają telefon jako prezent dla dziecka. Podobnie jest w Polsce. Blisko 35% dzieci w wieku 7 – 14 lat posiada własny telefon komórkowy.

Nie ulega wątpliwości, że taki telefon nie powinien być za duży. W tym aspekcie naprzeciw naszym wymaganiom wychodzą producenci serii Galaxy mini. Telefony te cechują się mniejszą wielkością niż flagowce firmy Samsung.

Nasze propozycje smartfonów dla dzieci

Pierwszy telefon, jaki proponujemy na telefon dla dziecka do szkoły, to granatowy smartfon SAMSUNG Galaxy S III mini GT-I8190.

Samsung GT-I8190 to smartfon nowej generacji. Dzięki otwartemu systemowi, jakim jest Android 4.1 (Jelly Bean), możemy zainstalować na swoim modelu wiele aplikacji, które ułatwią nam życie. Szybki procesor, dużo RAMu i ogromna pamięć wewnętrzna to tylko niektóre z wielu zalet, jakie posiada GT-I8190. Telefon ten został zamknięty w bardzo ładnej obudowie odpornej na wstrząsy, więc bez obaw Twoje dziecko może go zabrać w każde miejsce.

4-calowy ekran Super AMOLED ukazuje wachlarz pięknych kolorów i wyraźnego obrazu będących gwarancją nadzwyczajnych wrażeń towarzyszących wyświetlaniu multimediów i przeglądaniu Internetu. Czy nie byłoby przyjemnie, gdyby telefon informował Cię o tym, co działo się przez cały czas, gdy dostęp do niego był niemożliwy? Samsung GALAXY S III mini wyczuje, gdy ponownie weźmiesz go do ręki, i dyskretnymi wibracjami poinformuje Cię o nieodebranych połączeniach i nowych wiadomościach.

Drugą naszą propozycją jest smartfon SAMSUNG Galaxy XCover 2 GT-S7710.

Galaxy XCover 2 to innowacyjne urządzenie zaprojektowane przez firmę Samsung, które cechuje się niezwykłą lekkością – waży zaledwie 148,5 g. Jego ergonomiczne kształty sprawią, że odnajdzie się w każdej sytuacji. Niezwykle wydajny procesor Dual Core, Cortex A9 1 GHz pozwala na długotrwałą pracę urządzenia, a wbudowana pamięć RAM 1 GB oraz pamięć 4 GB pozwolą na przechowywanie ulubionych zdjęć czy muzyki.

Ostatni telefon dla dziecka do szkoły, jaki przedstawimy, to biały smartfon SAMSUNG Galaxy Young GT-S6310.

Samsung GT-S6310 pracuje na otwartym systemie Android 4.1 Jelly Bean. Dzięki temu możemy na nim zainstalować wiele przydatnych aplikacji, jak np. „Jak dojadę” czy program kontroli rodzicielskiej. Galaxy Young posiada szybki procesor, dużo RAMu i ogromną pamięć wewnętrzną. Jego ergonomicza i niewielka obudowa sprawia, że dobrze się go obsługuje nawet za pomocą niewielkich dziecięcych dłoni.

Dane techniczne
Producent Samsung
Waga 112 g
Wymiary 3,27″
Bateria litowo – jonowy, 1300 mAh
Pasmo pracy GSM EDGE / GPRS (850 / 900 / 1 800 / 1 900 MHZ)
System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
Procesor 1 GHz
Dual SIM nie

 

Telefon dla dziecka do szkoły – Tryb Guest Mode

Uważamy, że warto skupić się na telefonach budżetowych, które posiadają podstawowe funkcje. Nasza ostatnia propozycja to LG L50. Jest to telefon przede wszystkim dla dziewczynek, szczególnie, że jest dostępny w kolorze biało różowym. Jest naprawdę ładny i uroczy. Udogodnieniem jest tryb Guest Mode™. Pozwala on skonfigurować ustawienia telefonu dla głównego użytkownika oraz innych osób. Możemy tę funkcje dobrze wykorzystać.

Zobacz inne smartfony na Matrix Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.