Telewizor przyszłości – LG Oled

Bez wątpienia telewizorem przyszłości można nazwać zakrzywiony model LG Curved Oled usprawniony za pomocą najnowszych technologii. Większość z nas pamięta zakrzywione wypukłe ekrany z telewizorów kineskopowych. Zakrzywienie proponowane przez LG oznacza zupełnie coś innego, dotyczy bowiem wygięcia bocznych krawędzi ekranu.

LG OLED Curved – telewizor zakrzywiony inaczej

Dlaczego zdecydowano się na odejście od tradycyjnych już płaskich ekranów? Główną motywacją producentów jest efekt zniekształcenia obrazu, jaki można zaobserwować w przypadku odbiorników o większej przekątnej ekranu. Mniejsze ekrany (np. w monitorze) sprawiają, że każdy punkt, każdy wyświetlany piksel, znajduje się w niewielkiej odległości od oczu widza. W przypadku ekranu o średnicy 55 cali boczne krawędzie są oddalone już bardziej, co powoduje, że obraz w tych częściach ekranu może wydawać się zniekształcony i gorszej jakości. Niewielkie wygięcie sprawia natomiast, że wzrok telemaniaka pada na cały ekran w zbliżonym kącie, co eliminuje problem zniekształceń. Co więcej, zakrzywienie zostało dokładnie wyliczone i pokrywa się z polem widzenia naszych oczu, a to z kolei przekłada się na wrażenie głębi obrazu.

LG CURVED OLED 55EA980V

Telewizor przyszłości – LG CURVED OLED 55EA980V – to pierwszy na świecie telewizor z zakrzywionym ekranem. Zapewnia unikalną technologię Ultra HD oferującą 4x wyższą rozdzielczość niż Full HD. Elegancki design zamknięty w wyjątkowo cienkiej obudowie zdumiewa swoją lekkością. Przełamując kolejną barierę, LG wychodzi poza kanony, tworzy historię i inspiruje każdego użytkownika do wejścia w całkowicie nową przestrzeń doznań.

Telewizor OLED 4K od LG z wyświetlaczem opartym na czteropikselowej technologii firmy LG – WRGB zaoferuje 33 miliony subpikseli, co oznacza niesamowicie żywe kolory i nieskończony współczynnik kontrastu. Do tego dochodzi niespotykana dotąd głębia czerni, znacznie lepszy czas reakcji matrycy i bardziej płynny ruch na ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.