Telewizory kompatybilne z Netflixem

Telewizory kompatybilne z Netflixem

Od pewnego czasu dostęp do Netflixa jest kartą przetargową nie tylko operatorów sieci komórkowej, ale też producentów telewizorów. Netflix co roku publikuje listę modeli, które uważa za godne polecenia. W 2017 roku, podobnie jak w ubiegłym, zamieścił na niej telewizory trzech marek: Samsunga, Sony i LG. Sprawdźmy, czym sobie na to zasłużyły.

Rekomendacja Netflixa

 

Telewizor, aby otrzymać rekomendację Netflixa, musi posiadać co najmniej 5 z 7 ważnych dla firmy cech. Jakich? Na pierwszym miejscu znajduje się tryb „TV Instant On”. Odpowiada on za funkcję czuwania, powodującą, że ponownie uruchomimy telewizor za pomocą jednego kliknięcia. Netflix zwraca też uwagę na to, by sama aplikacja otwierała się sprawnie i bez zbędnych opóźnień. Następne wymogi dotyczą łatwości dostępu. Chodzi w tym przypadku o przycisk na pilocie oraz ikonkę Netflixa w szybkim menu. Platforma powinna również być aktualna oraz posiadać opcję „wznawiania”. Dzięki niej telewizor będzie pamiętał, w którym miejscu zakończyliśmy oglądanie. Ważna dla Netflixa jest też obsługa wysokiej rozdzielczości. Przed Wami trzy, wybrane przez nas modele telewizorów, które spełniają powyższe warunki.

 

Telewizor SAMSUNG QLED Q7F

 

Netlix rekomenduje telewizory Samsung 4K i QLED. Na liście znajdziemy urządzenia z serii 7, 8 i 9 oraz serii Q. Bezramkowy telewizor Samsung Qled Q7F ma 55 cali i technologię Quantum Dot, zapewniającą idealne odwzorowanie kolorów, odpowiednią głębię i kontrast. Gwarantuje doskonałą jakość obrazu w 4K, niezależnie od kąta patrzenia. Dźwiękowi także nic nie zarzucimy. Telewizor ma system dźwięku przestrzennego i funkcję Dolby Digital Plus. Komunikacja dodatkowa przebiega za pomocą technologii Bluetooth i Wi-Fi. Aplikacje Smart TV z kolei, umożliwiają odtwarzanie nie tylko treści z Netflixa, ale też z Facebooka i YouTube’a , m.in. z poziomu smartfona i tabletu. Za ten model, na którym obejrzymy ulubione seriale, zapłacimy ok. 6500zł.

Telewizor Samsung Qled 7F

 

Porównaj telewizory ze sklepu Matrix Media

Telewizor SONY XE85

 

Codzienną dawkę produkcji Netflixa zafundujemy sobie też dzięki telewizorom Sony z systemem Android : XE80, XE85, XE90, XE93 oraz XE94. Przyjrzyjmy się modelowi XE85. Pokazuje bardzo realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K Ultra HD na ekranie TRILUMINOS o przekątnej od 60 do 69 cali, w zależności od wybranej opcji. Doznania wizualne wspiera świetnej jakości dźwięk S-Force Front Surround. Prócz opcji korzystania z Netflixa i mediów społecznościowych, mamy też inne smart-funkcje: Google Play Store, Google Cast, TV Side View i Photo Sharing Plus. Za taki pakiet, kinowego obrazu i dźwięku, w jednym telewizorze, zapłacimy ok. 7500zł.

Telewizor Sony XE65

CZYTAJ TAKŻE – Czy telewizory Sony Bravia Oled warte są swojej ceny?

 

Telewizor LG SJ800

 

Jakie modele telewizorów LG wziąć pod uwagę, jeśli chcemy sobie zapewnić dostęp do najnowszych sezonów House of Cards czy Narcos? Z systemem webOS 3.5, a więc: LG UJ6300, UJ6500, SJ8000, SJ8500, SJ9500, UJ7500, B7, C7, E7, G7 i W7. W telewizorze LG SJ800 zastosowano 55–calowy, szerokokątny ekran Nano Cell, który ma za zadanie odpowiednio wyświetlać kolory i redukować ich ewentualne zniekształcenia. Urządzenie obsługuje też treści HDR premium, nagrywane przez Dolby Vision. Moc dźwięku to 20 W. Telewizor kupimy za ok. 5800zł.

Telewizor LG SJ800

 

Telewizory kompatybilne z Netflixem

 

Zakup telewizora kompatybilnego z Netflixem ma same plusy. Taką opcję posiadają w większości urządzenia najbardziej zaawansowane technologiczne, inwestujemy więc w najwyższą jakość i pełną funkcjonalność. Dostęp do produkcji największej obok HBO platformy z serialami to bonus, obok którego nie można przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.